Життя / Здоров'я

Директора Інституту серця на виборах приїхали підтримати невідомі молодики: Кличко заявив про «дестабілізацію» ситуації

Громадське
Життя/Здоров'я/Директора Інституту серця на виборах приїхали підтримати невідомі молодики: Кличко заявив про «дестабілізацію» ситуації
Зберегти
Вигляд
В Інституті серця в Києві проводять вибори директора. До закладу приїхав міський голова Віталій Кличко, аби перевірити забезпечення порядку після того, як до Інституту увірвалися праворадикали з С14 та виступили проти чинного директора Бориса Тодурова.

Як повідомила кореспондентка Громадського з місця подій, на вході до будівлі організували охорону. Під час виборів директора представників С14 в Інституті не було.

Водночас до Інституту прийшли невідомі чоловіки, які відмовилися називатися та давати коментарі. Вони прибули на підтримку чинного директора Бориса Тодурова. Співробітники Інституту сказали, що не знають присутніх молодиків, однак знають, «що вони для підтримки порядку».

Також до Інституту приїхали учасники бойових дій, які теж виступили за Тодурова та сказали, що він їх оперував.

За словами друга Бориса Тодурова, Валерія Чигляєва, ситуація з С14 «обурлива».

«На кого ви прете? Це великий лікар, який усе тут з фундаменту вибудував. Я обурений і приїхав його підтримати», — сказав Чигляєв.

Зі свого боку міський голова Кличко заявив, що Інститут — «не спортзал», і невідомих молодиків спортивної статури там бути немає.

«Єдині, хто має право наводити тут порядок, — поліція. А ці люди, що тут знаходяться, мають на меті дестабілізувати ситуацію в країні. Інститут серця – це місце поза політикою», — сказав Кличко.

За регламентом, вибори директора Інституту завершаться о 15 годині. До цього часу кандидати коментувати ситуацію відмовляються.

Загалом за крісло очільника борються четверо кандидатів: старший ординатор Інституту Віталій Дем’янчук, завідувач відділенням хірургії Інституту Амосова Володимир Попов, заступник директора Інституту серця Олександр Довгань та чинний директор Борис Тодуров.

Нагадаємо, що 14 грудня праворадикальна організація С14 заявила, що чотирьох її членів нібито затримали в Інститутці серця у Києві. У закладі ж заявили, що праворадикали увірвалися всередину незаконно, і викликали через це поліцію. Правоохоронці затримали праворадикалів.

С14 звинуватила директора Інституту Бориса Тодурова в тому, що він проводив для медиків тренінги «як протидіяти активістам, як у ситуації з Крисіним». Праворадикали заявили, що Інститут серця переховував Крисіна від суду на початку 2018 року і нині «розглядає його як жертву».

У лютому 2018 року засудженого за вбивство журналіста Веремія у 2014-му Юрія Крисіна знайшли у дитячому відділенні Інституту серця. Праворадикали звинуватили Інститут в переховуванні Крисіна від суду. Тоді на знак протесту Крисіну до лікарні принесли зів'ялі квіти, надувну кульку, мандарини й щурячу отруту.Також його облили зеленкою. Тоді директор Інституту серця Борис Тодуров пояснив, що Юрія Крисіна було направлено до дитячого відділення Інституту серця, через брак місця у дорослому.

Крисін також є обвинуваченим у справі катування та викрадення майданівців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три версії хвороби Крисіна

/Інна Савіцька

Більше про:
# Інститут серця
Пов`язані новини