Життя / Здоров'я

Директору дитячого табору «Орлятко», де отруїлися понад 90 людей, оголосили підозру

Прокуратура
Життя/Здоров'я/Директору дитячого табору «Орлятко», де отруїлися понад 90 людей, оголосили підозру
Зберегти
Вигляд
Слідчі оголосили підозру директору дитячого табору «Орлятко» на Донеччині через масове отруєння, що сталося в липні 2018 року.

Як повідомили в прес-службі прокуратури Донеччини, директору вручили підозру за статтею 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу.

«Слідством доведено, що поширення захворювання серед відпочиваючих і персоналу стало можливим через чисельні порушення вимог санітарного законодавства в роботі харчоблоку, що призвело до реалізації харчового і контактно-побутового шляхів передачі інфекції», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, табір «Орлятко» є філією табору «Яструбок», які очолює одне подружжя: Олег Шевченко — директор «Яструбка», його дружина Людмила Шевченко — директорка «Орлятка».

У період з 15 по 19 липня з табору «орлятко» з ознаками гострої кишкової інфекції госпіталізували 94 людини. У більшості з них діагностували дизентерію Зонне.

Епідрозслідування встановило, що перший випадок захворювання зафіксували 15 липня у працівника харчоблоку, наступні випадки захворювання почали реєструвати 16 та 17 липня серед дітей усіх загонів табору.

Під час обстеження харчоблоку фахівці виявили низку порушень санітарних норм. Зокрема, працівник медпункту допустив до роботи у харчоблоці співробітницю з ознаками захворювання на дисфункцію кишківника. Також у закладі прийняли на роботу працівників кухні без проходження медогляду.

В Донецькому обласному лабораторному центрі заявили, що отруєння сталося через співробітницю, яка була носієм дизентерії.

25 липня всіх постраждалих від отруєння виписали з лікарні.

Пов`язані новини