УКРАЇНА

Діти в таборі «Орлятко» отруїлися через співробітницю, яка була носієм дизентерії

25 липня, 2018 00:11
УКРАЇНА/Діти в таборі «Орлятко» отруїлися через співробітницю, яка була носієм дизентерії
Зберегти
Вигляд
Масове отруєння у дитячому таборі «Орлятко» на Донеччині сталося через співробітницю, яка була носієм дизентерії та накладала дітям борщ та вівсянку.

Масове отруєння у дитячому таборі «Орлятко» на Донеччині сталося через співробітницю, яка була носієм дизентерії та накладала дітям борщ та вівсянку.

Про це повідомили в Донецькому обласному лабораторному центрі, передає «Радіо Свобода».

У висновках лабораторних експертиз йдеться, що одна зі співробітниць табору була носієм дизентерії Зонне.

Зазначається, що ця хвороба передається тільки від людини до людини. Експерти вважають, що жінка брудними руками накладала дітям борщ та вівсянку.

«Через те, що на підприємстві було багато санітарних порушень, стало можливим зараження їжі, яку давали дітям», — наголосила завідувачка відділом епідеміологічних досліджень Донецького обласного лабораторного центру Вікторія Бочко.

Нагадаємо, станом на 23 липня у лікарнях залишалися 4 дитини з табору «Орлятко».

У період з 15 по 19 липня з цього табору з ознаками гострої кишкової інфекції госпіталізували 94 людини. У більшості з них діагностували дизентерію Зонне.

Епідрозслідування встановило, що перший випадок захворювання зафіксували 15 липня у працівника харчоблоку, наступні випадки захворювання почали реєструвати 16 та 17 липня серед дітей усіх загонів табору.

Під час обстеження харчоблоку фахівці виявили низку порушень санітарних норм. Зокрема, працівник медпункту допустив до роботи у харчоблоці співробітницю з ознаками захворювання на дисфункцію кишківника. Також у закладі прийняли на роботу працівників кухні без проходження медогляду.

За ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області табір вирішили закрити з 18 липня.

Раніше повідомлялося, що отруєння сталося у таборі «Яструбок», проте керівництво табору  «Орлятко» повідомило Громадському про те, що «Орлятко» — це філія «Яструбка». В них різні директори, персонал і розташовані вони за 8 км один від одного. Але їхні директори є подружжям, Олег Шевченко — директор «Яструбка», його дружина Людмила Шевченко —  директорка «Орлятка».

Також повідомили про те, що в «Яструбку» все в порядку, діти перебувають у закладі на відпочинку. В «Орлятку» усіх відправили додому, триває комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів,а також розслідування.

За фактом отруєння правоохоронці розпочали розслідування.

 

Пов`язані новини