Діти гірше читають і рахують, якщо занадто захоплюються телевізором і комп'ютером. Відеоігри на успішність не впливають
Австралійські вчені кажуть, що надмірне використання телевізора та комп'ютерів дітьми молодших класів погіршує їхні вміння читати та рахувати у наступних класах.
Відповідне дослідження опублікували в PLOS One.
Психологи впродовж двох років досліджували вплив комп'ютера, відеоігор та телебачення на успішність 1 239 учнів від 8 до 9 років. Потім вчені зіставляли цю інформацію з результатом тесту на успішність після завершення початкової школи.
Батьки повідомляли вченим, скільки їхня дитина користується електронними пристроями. Успішність дітей визначали за допомогою NAPLAN — Національної програми оцінювання грамотності та вміння рахувати. Цей тест вимірює академічну успішність у читанні, письмі, рахуванні та мовних навичках. З кожного предмета можна набрати від 0 до 1000 балів. Мінімальний бал, який мають набрати учні третього класу (8-9 років) — 270, а учні п'ятих класів (10-11 років) — 374.
Що ж вони з'ясували?
Діти, які у 8-9 років, дивилися телевізор понад дві години, у п'ятому класі набирали на 12 балів менше у тесті з читання, ніж інші діти. Це відповідає затримці у навчання на чотири місяці.
П'ятикласники, які у третьому класі понад годину користувалися комп'ютером, мали на 12 балів менше в арифметиці. Проте зв'язку між відеоіграми та успішністю вчені не виявили.
Також вчені кажуть, що зараз важко оцінити, скільки часу діти проводять з різними гаджетами, адже їх використання стає все більш фрагментованим. Вони вказують, що під час цього дослідження не враховували вплив смартфонів, бо лише у кожного четвертого австралійця у віці 8-11 років є власний телефон.
А от британські вчені кажуть, що на успішність у школі впливає також регулярний сніданок. Діти, які зазвичай снідали зранку, отримували вищі оцінки за тих, хто не снідав або снідав перед школою рідко.
- Поділитися: