Війна

Діти нового очільника Донецької ВЦА володіють квартирою на 4,3 млн гривень — Bihus.info

25 червня, 2018 21:53
Війна/Діти нового очільника Донецької ВЦА володіють квартирою на 4,3 млн гривень — Bihus.info
Зберегти
Вигляд
Діти нового очільника Донецької військово-цивільної адміністрації Олександра Куця володіють квартирою в житловому комплексі бізнес-класу «Французький квартал» вартістю близько 4,3 мільйони гривень.

Діти нового очільника Донецької військово-цивільної адміністрації Олександра Куця володіють квартирою в житловому комплексі бізнес-класу «Французький квартал» вартістю близько 4,3 мільйони гривень.

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.info.

Журналісти видання дослідили статки Куця з відкритих джерел, з яких стало відомо, що у вересні 2017 року родина Куця заснувала у селі Лісники під Києвом обслуговуючий кооператив Садове товариство «Садиба». Власниками 90-метрового будинку та 10 соток землі виявилися діти Куця — Анастасія та Олександр. Вони отримали цю нерухомість в подарунок 6 грудня 2017 року.

Того ж дня Анастасія та Олександр Куць отримали в подарунок і квартиру площею 98 квадратів у ЖК «Французький квартал».

Сам Олександр Куць володіє автомобілем Volkswagen Touareg 2007, його дружина володіє мікроавтобусом Volkswagen Multivan 2010 року.

22 червня президент України Петро Порошенко представив нового очільника Донецької військово-цивільної адміністрації Олександра Куця, який став наступником Павла Жебрівського. Куць є генералом Служби безпеки України.

41-річний Олександр Куць народився в російському Ростові-на-Дону та до середини 90-х проживав у Росії. З відкритих джерел про трудову діяльність Куця стає відомо від 2009 року. З цього часу він почав працювати у відділі «К» управління Служби безпеки України в Києві та Київській області. Цей відділ займався боротьбою з корупцією та організованою злочинністю.

З березня 2015 року Куця призначили керувати управлінням СБУ в Донецькій області. До цього за результатами перевірки, проведеної за законом «Про очищення влади», під люстрацію він не потрапив.

На посаду керівника СБУ Донеччини Куць ймовірно був призначений з завданням оновити команду обласного управлінні спецслужби. Оскільки саме цим він і зайнявся, звільнивши весь тодішній особовий склад. 

Невдовзі після призначення Куця на Донеччину, СБУ вже звітувала про затримання завербованих російською розвідкою співробітників донецького управління Третяка, Нікіфорова та Косяка. Останні двоє щоправда в вересні 2016 року були передані бойовикам в рамках звільнення Жемчугова та Супруна. В викритті та подальшому затриманні Третяка, Нікіфорова та Косяка в 2015-му брав активну участь заступник начальника контррозвідки СБУ Олександр Хараберюш, який загинув унаслідок підриву авто в Маріуполі 31 березня 2017 року.

На посаді керівника донецької СБУ Куцю доводилося відповідати на закиди в діях проти учасників так званої блокади Донбасу. Блокада транспортного сполучення з окупованими територіями фактично тривала з грудня 2016 до березня 2017 року, коли РНБО офіційно ухвалила рішення про припинення такого сполучення. Куць, зі свого боку пояснював дії своїх підлеглих «відпрацюванням терористичної загрози» в містах на лінії розмежування.

11 червня, стало відомо, що Павло Жебрівський йде з посади голови Донецької ВЦА. Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука заявляв, що Жебрівський на посаді голови ВЦА неодноразово казав про втому.

Порошенко нагородив Жебрівського орденом князя Ярослава.

19 червня Петро Порошенко призначив колишнього очільника Донецької ВЦА Павла Жебрівського на посаду аудитора НАБУ.

У «Реанімаційному пакеті реформ» розкритикували призначення Жебрівського аудитором НАБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Відставка Жебрівського: чому і куди пішов очільник Донеччини

Пов`язані новини