Призначення Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро є сумнівним з точки зору відповідності його кандидатури вимогам законодавства та ставить під загрозу довіру до майбутніх висновків аудиту.

Призначення Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро є сумнівним з точки зору відповідності його кандидатури вимогам законодавства та ставить під загрозу довіру до майбутніх висновків аудиту.

Про це йдеться у заяві антикорупційної групи «Реанімаційного пакету реформ».

«На превеликий жаль, призначення Павла Жебрівського є сумнівним з точки зору відповідності його кандидатури зазначеним вимогам законодавства та ставить під загрозу довіру до майбутніх висновків аудиту», — наголошують в організації.

На думку РПР, до комісії аудиту НАБУ мають входити особи, які «мають значний досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях».

Також зазначається, що зовнішня оцінка НАБУ буде проводитись в Україні вперше, тому важливо звернути особливу увагу на порядок її проведення.

«Оцінка має відповідати найкращим світовим практикам із аудиту діяльності правоохоронних органів. Також мають бути передбачені чіткі критерії та показники, за якими буде оцінюватись ефективність роботи НАБУ», — заявили в організації.

«Антикорупційна група Реанімаційного Пакету Реформ закликає членів комісії зовнішнього контролю заздалегідь визначити критерії ефективності НАБУ, які будуть оцінюватись у ході проведення аудиту, та оприлюднити їх. Адже лише релевантні та зрозумілі критерії оцінки діяльності НАБУ та високий рівень прозорості усього процесу аудиту дають шанс на забезпечення довіри суспільства та міжнародних партнерів до його результатів», підкреслили в організації.

Нагадаємо, 19 червня Петро Порошенко призначив колишнього очільника Донецької ВЦА Павла Жебрівського на посаду аудитора НАБУ.

У «Центрі протидії корупції» заявили, що призначення Жебрівського аудитором НАБУ є незаконним

Рада громадського контролю при НАБУ заявила, що призначення Жебрівського ставить під сумнів аудит Бюро.

11 червня стало відомо, що Павло Жебрівський йде з посади голови Донецької ВЦА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Відставка Жебрівського: чому і куди пішов очільник Донеччини

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile