Указ президента України Володимира Зеленського про спрощення процедури отримання громадянства для іноземців виглядає політичним PR-кроком, нібито відповіддю України на видання російських паспортів жителям окупованих територій.

Як повідомляє кореспондентка Громадського, про це заявила віцепрем'єрка з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона наголосила, що йдеться саме про спрощення отримання громадянства росіянам, яких політично переслідують. 

На її думку, в таких випадках варто надавати політичний притулок, але не громадянство.

Генерал та новообраний депутат від «Європейської солідарності» Михайло Забродський додав, що вітає надання громадянства тим, хто воював на Донбасі.

«Безперечно, ті хто захищав нашу країну за зброєю в руках має право на те, щоб отримати відповідні гарантії, в тому числі громадянство», — наголосив Забродський.

Втім, він наголосив на необхідності чіткого механізму перевірки кандидатів на отримання громадянства, щоб спрощення не означало відсутності будь-якого контролю.

Раніше повідомлялось, що президент України Володимир Зеленський підписав указ, розширивши таким чином перелік осіб, які можуть отримати українське громадянство. Ідеться про іноземців і осіб без громадянства, які воювали на Донбасі, і росіян, яких політично переслідують.

Поділитись: