Для повного щастя українській владі потрібно $80 млрд (огляд преси)

«Міністр фінансів України закликала США, ЄС та інших донорів подвоїти наступного року свої фінансові зобов’язання перед роздертою війною країною. Вона попередила, що пакету допомоги на 40 мільярдів доларів, яким керує Міжнародний Валютний Фонд може виявитись замало для гарантування довгострокової економічної стабільності. В інтерв’ю Financial Times, Наталя Яресько також зазначила, що Київ не готовий запропонувати Росії якісь «спеціальні умови» по тримільярдному боргу за євробондами, термін виплати за яким закінчується у грудні. Вона наполягає, щоб він став частиною того пакету угод по реструктуризації боргу, яких було досягнуто з іншими кредиторами влітку», - пише The Financial Times.

У новому номері The Economist стаття про те, як вторгнення Росії вплине на сирійську опозицію. «Наразі країни, які підтримують опозицію не розголошують своїх планів. Але наступні кроки багато в чому залежатимуть від Саудівської Аравії, Катару та Туреччини, адже Америка, значною мірою, втратила свій вплив на війну. Хоча ЦРУ тренувало та озброювало певні групи повстанців на суму в 500 мільйонів доларів, але ця програма з тріском провалилась. Тільки 4, або 5 людей зараз воюють у Сирії. Цього, навіть, мало, щоб заповнити машину пікап. У відповідь на російське вторгнення, Барак Обама заявив, що дав наказ Пентагону виділити амуніцію та певні зразки зброї для 30 тисяч військ, які планують наступ на Ракку, столицю Ісламської Держави у Сирії», - пише The Economist.

Колишній державний секретар США Кондоліза Райс та екс-міністр оборони Роберт Гейтс виклали у The Washington Post поради того, як Америка може протидіяти Путіну в Сирії. «Нам не варто забувати, що термін успіху в Москви та у нас є зовсім різним. Росіяни продемонстрували готовність визнавати і, навіть, заохочувати створення так званих недо-держав та заморожених конфліктів у Грузії, Молдові та Україні. Чому в Сирії вони повинні діяти по-іншому? Якщо маріонетки Москви можуть правити тільки частиною країни і також унеможливлюють для всіх інших управління рештою держави, то хай так і буде. Благополуччя людей Москву не хвилює. Російське бачення успіху не передбачає тривогу за жалюгідний стан сирійського народу. А біженці – це проблема Європи».

«Зірку футбольного клубу Барселона Ліонеля Мессі обвинувачують в ухилянні від сплати податків, хоча сам він стверджує, що нічого не знав про управління своїми доходами. Міський суд Барселони вирішив у четвер розпочати слухання справи аргентинського футбольного гравця та його батька Хорхе. За інформацією ЗМІ, їх обвинувачують в ухилянні від сплати податків між 2007 та 2009 роками. Суд розглядав прохання прокуратури відхилити обвинувачення, але представники податкових органів наполягали на слуханнях справи та винесенні вердикту за несплату понад 4 мільйонів євро податків. У випадку доведення вини Ліонелю Мессі та його батькові загрожує до 22 місяців в’язниці», - пише Politico.

hromadske.tv