УКРАЇНА

Для впровадження медреформи необхідно ухвалити ще низку рішень — Супрун

19 жовтня, 2017 15:34
УКРАЇНА/Для впровадження медреформи необхідно ухвалити ще низку рішень — Супрун
Зберегти
Вигляд
Для впровадження медичної реформи необхідно ухвалити ще низку нормативних актів та законів.

Для впровадження медичної реформи необхідно ухвалити ще низку нормативних актів та законів.

Про це на брифінгу заявила в.о. глави Мінохорони здоров'я Уляна Супрун.

«Тепер щоби медреформа отримала все необхідне підґрунтя для впровадження, потрібно вирішити низку завдань. Перше — законопроекти, за які сьогодні проголосували у першому читанні, — це 6604 та президентський законопроект про телемедицину — треба проголосувати у другому читанні», — сказала Супрун.

Вона зазначила, що не бачить у цьому великої проблеми, оскільки під час голосування у першому читанні була велика підтримка.

Супрун додала, що є низка підзаконних актів, які ухвалюватимуться у Кабміні.

Заступник міністра охорони здоров'я Павло Кофтонюк зазначив, що послуги лікарень будуть платними, але рахунок висуватиметься не пацієнтові, а державі.

Він наголосив, що жодне з найважливіших для життя послуг не буде оплачуватися.

Медреформа передбачає, що держава оплачує всі види медичних послуг, крім списку, який встановить Кабінет міністрів, коли подивиться на можливості бюджету. Наприклад, послуги, які людина отримала без направлення лікаря. Якщо є направлення лікаря — держава сплачує. Туди не входитиме екстрена стоматологія, вибіркова хірургія і т.д.

Уляна Супрун додала, що з медичним страхування поки нічого не ясно — спочатку треба впорядкувати систему, яка вже існує.

Верховна Рада 19 жовтня ухвалила медичну реформу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Біла халатність»: хто відповість за недбалість лікарів

17 жовтня під стінами Верховної Ради відбулася масова акція на підтримку «Великої політичної реформи».  Жодної з вимог Рада протягом того дня не виконала. Тому організатори оголосили про продовження акції 19 жовтня, а під парламентом розбили наметове містечко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невідкладна медична реформа: парламентський бар’єр

Про головні події акції протесту зранку й до вечора 17 жовтня читайте в онлайн-публікації: Протести у центрі Києва: сутички з поліцією і наметове містечко під Радою. 

Увечері 17 жовтня, близько 22:00, під будівлею Ради знову сталися сутички між протестувальниками та правоохоронцями. Згодом ситуація заспокоїлась. Глава Нацполіції Сергій Князєв підтвердив, що правоохоронці не планують зносити намети протестувальників.

18 жовтня під парламентом продовжилася акція протесту. На місці перебувало близько 200 людей, частина з яких залишились там із вечора.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини