Економіка / Бізнес

Для підтримки видобутку газу на поточному рівні державі потрібно щороку вкладати 29 млрд грн — Нафтогаз

Громадське
Економіка/Бізнес/Для підтримки видобутку газу на поточному рівні державі потрібно щороку вкладати 29 млрд грн — Нафтогаз
Зберегти
Вигляд
У Нафтогазі повідомили, що для збереження чинних обсягів видобутку газу Україні необхідно інвестувати у буріння свердловин та їхнє обладнання 29 мільярдів гривень на рік.

При цьому, для того, аби наростити обсяги видобутку сума інвестицій має бути ще більшою.

«Програма на 2019 рік, яку б ми хотіли проінвестувати — це 29 мільярдів гривень. Це дозволить нам залишитися «при своїх» (на нинішньому рівні видобутку 15,5 мільярда кубометрів – ред.) Тут буріння, закупівля нового обладнання», — повідомив голова інтегрованого газового бізнесу Нафтогазу Андрій Фаворов.

В Укргазвидобуванні зазначають, що щороку обсяги видобування газу компанією падають на 1-1,2 мільярда кубометрів через те, що газові свердловини з часом поступово виснажуються. Водночас, компанія протягом тривалого часу не отримувала нових дозволів та ліцензій на освоєнні родовищ газу.

Укргазвидобування — найбільша газодобувна компанія в Україні, яка добуває близько 75% загального видобутку газу. 100% акцій компанії належить державному Нафтогазу.

За словами голови Нафтогазу Андрія Коболєва, наразі собівартість видобутку українського газу складає 250 доларів за тисячу кубометрів.

Раніше повідомлялося, що голова Укргазвидобування Олег Прохоренко, готується подати у відставку через те, що його компанія провалила план з видобутку українського газу у 2018 році. Водночас, голова Нафтогазу Андрій Коболєв зазначив, що звільняти Прохоренка не збирається.

Раніше повідомлялося, що за підсумками 2018 року Укргазвидобування встановила 25-річний рекорд за обсягами видобутку газу.

Раніше повідомлялось, що у системі Prozorro виставили на продаж перші 10 ліцензій на користування газовими та нафтовими родовищами. Проведення аукціону очікується на початку березня 2019 року.

Раніше повідомлялось, що в уряді планують продавати права на користування родовищами газу та нафти через Prozorro.

Пов`язані новини