До кінця року половина енергоблоків українських АЕС працюватимуть на американському паливі ㅡ «Енергоатом»
Вже до кінця 2021 року більшість атомних енергоблоків українських АЕС працюватимуть на паливі американської компанії Westinghousе. Воно поступово має замінити російське.
Про це заявив тимчасовий виконувач обов'язків президента «Енергоатому» Петро Котін.
«Як ви знаєте, у нас налічується 15 енергоблоків, з них два ㅡ так звані малі на Рівненській АЕС. Наразі 7 енергоблоків завантажуються російським паливом, 6 ㅡ паливом виробництва компанії Westinghouse. Цього року у нас є план завантажити ще один енергоблок Рівненської АЕС американським паливом», ㅡ заявив Котін.
Нагадаємо, у вересні 2020 року «Енергоатом» підписав контракт з Westinghouse про постачання ядерного палива для Рівненської атомної електростанції на один з малих реакторів ВВЕР-440.
У компанії зазначають, що Україна стала першою в Європі країною, що розпочала використання палива Westinghousе для ядерних енергоблоків цього типу.
Чому це важливо?
Українські атомні електростанції намагаються поступово переходити на ядерне паливо американського виробництва, зменшуючи потребу у російському (тобто відбувається диверсифікація). Американське паливо планували постачати ще з 1998 року, після підписання зі США Угоди про співробітництво в галузі мирного використання ядерної енергії.
Для пілотного випробування палива тоді обрали один з блоків Южно-Української АЕС. Ядерне паливо зі США у різних пропорціях змішували з російським. Однак тільки у 2018 році 1 з 15 атомних блоків в Україні почав працювати лише на паливі компанії Westinghouse. До цього американські компоненти блоків з паливом погано працювали з радянськими атомними системами в Україні.
Зокрема, повністю на паливо зі США перейшов ядерний реактор ВВЕР-1000 Южно-Української АЕС. Минулого року Westinghouse запропонувала паливо, розроблене для радянського реактора типу ВВЕР-440 ㅡ саме такий є у РАЕС.
Досі Україна змушена була купувати майже 70% всього ядерного палива для АЕС у російської компанії «ТВЕЛ», решту постачав шведський завод Westinghouse.
- Поділитися: