Український «Енергоатом» готує позов проти Росії щодо компенсації за втрачені активи в анексованому Криму
Державний «Енергоатом» розпочинає судовий процес проти Росії для компенсації за активи, які він втратив після анексії Криму.
Про це повідомила пресслужба енергокомпанії.
Там зазначили, що 17 грудня уклали договір із міжнародною юридичною фірмою Shearman & Sterling. Та надаватиме послуги щодо підготовки та направлення повідомлення про спір від імені компанії до Російської Федерації.
В «Енергоатомі» зазначають, що його інтереси представлятиме відома міжнародна юридична компанія, яка раніше вже брала участь в аналогічних справах проти РФ. Вона має досвід у вирішенні складних інвестиційних арбітражних спорів, зокрема унікальний досвід в інвестиційних арбітражних справах проти РФ.
Як повідомило виданню «Ліга.нет» джерело в «Енергоатомі», розмір позову становить приблизно 100 мільйонів доларів.
Про «Енергоатом»
Національна атомна енергогенерувальна компанія «Енергоатом» створена в жовтні 1996 року. Вона займається збільшенням виробництва електроенергії, використанням потужності АЕС та підвищенням рівня безпеки.
Проте нині «Енергоатом» у кризі. За перше півріччя 2020-го компанія втратила приблизно 10 мільярдів гривень, з яких 6,6 мільярда — борги ДП «Гарантований покупець» за поставлену «Енергоатомом» електроенергію.
Нагадаємо, Міненерго оголосило на початку травня, що в енергетичній галузі настала найбільша в сучасній історії України криза. Для виходу з кризи Міненерго розробило оновлений енергобаланс — план, за яким житиме енергетика у 2020 році.
Так, виробництво електрики АЕС вирішили скоротити, а водночас обсяги виробництва «проблемної» альтернативної енергії, за планом, мають зрости.
Скорочення виробництва відносно дешевої атомної енергетики на користь дорогої «зеленої» обурило частину депутатів, а Державне бюро розслідувань навіть почало розслідувати, чи не намагається в такий спосіб уряд умисне довести до банкрутства державний «Енергоатом».
Одним із бенефіціарів плану Міненерго називають власника групи енергетичних компаній «ДТЕК» Ріната Ахметова. Про це більше читайте в матеріалі Ярослава Вінокурова й Павла Калашника: Енергетичний шторм: спокій шахтарів ціною мирного атома.
- Поділитися: