У державній компанії, що відповідає за функціонування вітчизняних атомних електростанцій Енергоатом повідомили, що підписали додаткову угоду з російським постачальником ядерного палива, компанією «ТВЕЛ», якою передбачене скорочення постачання російського ядерного палива.

Про це повідомляють у прес-службі Енергоатому.

Там зазначають, що інформація, опублікована у деяких ЗМІ про нібито «укладання таємної угоди на закупівлю російського ядерного палива» не відповідає дійсності. Також деталі угоди були спотворені.

«Так, закид про «втаємничення» інформації про додаткову угоду з ВАТ «ТВЕЛ» не відповідає дійсності, оскільки про її укладання було поінформовано не лише українську владу, але й усіх представників американського уряду та енергетичної галузі США, з якими відбувалися зустрічі», — повідомили в Енергоатомі.

Укладена додаткова угода з «ТВЕЛ» передбачає скорочення постачання російського ядерного палива у 2019 році та обмеження термінів його постачання 2025 роком. Також, в угоді передбачили перегляд методики ціноутворення на російське ядерне паливо.

В компанії також додали, що наразі активно співпрацюють з американським виробником ядерного палива, компанією Westinghouse, та планують розширити цю співпрацю.

Наразі Україна не може повністю відмовитися від постачання ядерного палива з Росії через те, що вітчизняні ядерні реактори збудовані з урахуванням використання лише конкретного виду ядерного палива, яке не можуть постачати інші компанії, зокрема американська Westinghouse.

Нагадаємо, що 10 липня на «Економічній правді» з’явилась новина про те, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості відновлює співпрацю з російським «Росатомом» щодо розмороження будівництва заводу компанії «ТВЕЛ» в Україні. У Міненергетики цю новину назвали фейком.

Раніше на урочистостях з нагоди роковин аварії на Чорнобильській АЕС президент України Петро Порошенко повідомив, що Україна відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії. У попередні роки на ці цілі щороку витрачалось близько 200 мільйонів доларів.

Також повідомлялось, що Україна купила в РФ ядерного палива на суму майже 68 мільйонів доларів. Майже 30% ядерного палива для українських АЕС закупили на шведському заводі Westinghouse, решту 70% — на російському заводі «ТВЕЛ».

Нагадаємо, що нещодавно Рівненська АЕС домовилась про постачання ядерного палива зі Сполучених Штатів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile