До кінця 2019 року в Україні зникне ще один банк, таким чином їх стане 76.

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв’ю «Новое Время».

«Зараз 77 банків, один з яких — «Вернум Банк» — у процедурі самоліквідації. Буде 76. Є ще один банк, який за результатами стрес-тестування 2018 року, до кінця березня має збільшити свій капітал. Все буде залежати від того, як він з цим впорається», — повідомила Рожкова.

Водночас вона відмовилась називати, який саме банк є проблемним та має збільшити свій капітал.

За її словами, крім цих банків, у банківській системі України є низка банківських установ, які «не мають уявлення, що робити далі».

«Цих банків більше 10. Це багато, хоча вони й маленькі. Виходить, що 10 акціонерів не розуміють навіщо їм потрібен банк і 10 топ-менеджерів не знають, що робити далі. Якщо у них немає бізнес-моделей, це означає, що у них немає чітких внутрішніх процедур, недостатньо, з точки зору фокусування на бізнесі навчений персонал, немає якісної оцінки кредитних ризиків», — повідомила заступниця голови НБУ.

Вона зазначила, що у власників таких банків є 3 варіанти, що робити далі: перетворитися на фінансову установу, здавши банківську ліцензію, здати всі ліцензії та продати весь капітал, викупивши на ці кошти державні боргові облігації. Третій варіант — визначити бізнес-модель та почати працювати відповідно до неї.

Раніше повідомлялось, що НБУ вимагає в судах у збанкрутілих банків 25 млрд грн.

У Фонді гарантування вкладів повідомляли, що напередодні банкрутства з банку «Хрещатик» вивели 2,3 мільярда гривень. Також з банку «ВТБ» вивели нерухомості на 105 мільйонів гривень.

Поділитись: