У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб повідомили, що зі збанкрутілої «дочки» російського державного «ВТБ» на підставі фіктивних рішень суду незаконно вивели іпотечної нерухомості на 105 мільйонів гривень.

Зазначається, що представники ФГВФО, які наразі керують банком до його остаточної ліквідації, виявили, що з його активів зникло 46 квартир та інших об’єктів нерухомості. Виведення цієї нерухомості з власності банку зробили на основі додаткового рішення Індустріального суду Дніпра за однією з цивільних справ від січня 2016 року. При цьому, в основному рішення за цією справою не має жодної згадки про «ВТБ» банк.

«У (додатковому рішенні суду) ще у середині січня 2016 року згадується м. Дніпро, тоді як перейменування Дніпропетровська на Дніпро відбулося лише у червні 2016 року. Тобто, уже за півроку до зміни назви міста представники суду не мали сумнівів, що її буде змінено, і точно знали, який саме варіант буде обрано при перейменуванні», — зазначають представники ФГВФО, зазначаючи, що документ, на підставі якого нерухомість вивели з власності банку, є фіктивним.

Зібрані факти Фонд гарантування направив до правоохоронних органів, а також повідомив, що готуватиме апеляційне оскарження рішення суду, на підставі якого нерухомість вивели з банку.

19 грудня стало відомо, що «ВТБ» банк в Україні вирішили ліквідувати. Раніше повідомлялось, що «ТАСкомбанк», який належить українському олігарху Сергію Тігіпку, може придбати активи збанкрутілого «ВТБ» банку.

27 листопада Національний банк України визнав «ВТБ банк» в Україні неплатоспроможним.

28 листопада Фонд гарантування ввів до збанкрутілого банку тимчасову адміністрацію та почав процес розрахунку з вкладниками.

Нагадаємо, що 12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: