Політика

«До кінця року ми підготуємо документ про особливий статус Придністров'я» — віце-прем'єр Молдови

28 листопада, 2017 22:11
Політика/«До кінця року ми підготуємо документ про особливий статус Придністров'я» — віце-прем'єр Молдови
Зберегти
Вигляд
lead
Молдова до кінця року має намір підготувати документ про особливий статус Придністров'я.

Молдова до кінця року має намір підготувати документ про особливий статус Придністров'я.

Про це в інтерв'ю Громадському заявив віце-прем'єр-міністр Молдови Георге Балан.

«Ми представимо драфт документів нашим міжнародним партнерам. Ми брали на себе зобов'язання зробити це до кінця року. Розпочнеться обговорення особливого статусу», — сказав Балан.

Він уточнив, що йтиметься про «широку автономію» Придністров'я.

«Ми не вбачаємо необхідності в більш широких повноваженнях, ніж повноваження «широкої автономії». Вона б дозволила зберегти і певні культурні аспекти і одночасно розвивати місцевий економічний потенціал. У нас такого роду досвід є, так як існує Гагаузька автономія», — заявив Георге Балан.

У Відні цього тижня відбулося засідання переговорної групи в форматі «5 + 2»: Молдова і невизнана «Придністровська Молдавська Республіка», а також представники США, ЄС, ОБСЄ, України та Росії.

Під час переговорів сторони домовилися організувати взаємодію в галузі телекомунікацій та електрозв'язку; забезпечити функціонування молдавських шкіл з навчанням на основі латиниці; використовувати сільгоспугіддя в Дубоссарському районі; відкрити міст через Дністер між селами Гура-Бикулуй і Бичок; проставляти апостиль на документах про освіту.

Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп заявив, що найближчим часом буде представлена ​​Концепція врегулювання придністровського конфлікту, яка передбачає «особливий статус» для Придністров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невизнане Придністров’я: десять фактів, які можуть здивувати.

Раніше повідомлялось, що Придністров'я відмовилося від обговорення особливого статусу в складі Молдови.

Придністров'я — самопроголошена держава, яку міжнародна спільнота визнає частиною Молдови. Незалежність так званої «ПМР» було проголошено у серпні 1991 року за ініціативи сепаратистів, підтримуваних російською армією.

На території Придністров’я розміщується контингент російських збройних сил і військова частина №13962 — два батальйони загальною чисельністю близько тисячі осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Керівництво «ПМР» готове до переговорів» — інтерв’ю з представником України з придністровського конфлікту

Пов`язані новини