До українського політв'язня Миколи Карпюка не пропустили посилку з продуктами
Фото:

Олексій Барановський

До українського політв'язня Миколи Карпюка не пропустили посилку з продуктами.

Про це повідомив Громадському адвокат політв'язня Олексій Барановський.

«Мій довіритель надіслав лист, в якому повідомив, що не отримав продуктову посилку вагою 27 кг, яку я йому відправив два тижні тому», — сказав він.

За словами адвоката, формальним приводом стала надмірна вага, проте це спірне питання.

«У минулому році в Правила внутрішнього розпорядку виправних установ РФ був внесений ряд змін, одне з яких стосувалося граничної ваги посилок для ув'язнених. Ліміт у 20 кг, який діяв раніше, скасували», — пояснив адвокат.

Барановський розповів, що за погодженням з Карпюком, він підготував ​​27-кілограмову посилку, що складалася здебільшого з кави, сигарет і чорного шоколаду, при цьому, як наголосив адвокат, його підзахисний погоджував вага відправлення з чиновниками з керівництва колонії.

«Однак згідно з поштовим трекером «адресат відмовився від отримання», адресат у цьому випадку — це Тюрма-2 — «Владимирский централ», де утримують Миколу Карпюка. У листі мій підзахисний прямо не говорить, чому тюремна установа не прийняла для нього посилку, вказуючи лише, що «у когось грудна «жаба» запалилася до втрати міри», — зазначив адвокат.

Він додав, що ситуація ще більше засмучує, оскільки відповідно до режиму відбування покарання, Карпюку дозволена лише одна посилка в рік, а й ту не хочуть приймати. У зв'язку з цим Барановський подав скаргу в Управління з відбування покарань у Володимирській області та прокуратуру, що наглядає за тюремними установами.

За словами Олексія Барановського це не єдина скарга на умови утримання, яку він чув від Миколи Карпюка.

«Він не любить скаржитися, і стоїчно переносить всі тяготи позбавлення волі, але деякі речі навіть для такого спартанця як Карпюк вже занадто», — каже адвокат, — «Уже місяць він знову не отримує газети за передплатою, в тому числі« Нову газету ». Щодо цього я звернувся до Ради з прав людини (РПЛ) при Президентові РФ — до Андрія Бабушкіна. Після його візиту в Т-2 в минулому році газети тривалий час видавали справно, і ось знову щось зламалося».

За словами адвоката, Андрій Бабушкін вже подзвонив щодо цього питання в регіональне тюремне відомство і є надія, що ситуація з пресою виправиться.

Крім того, Микола Карпюк скаржиться на репертуар радіоточки, яка грає в його тюремному корпусі.

«Він скаржиться на радіо «Дичина-FM», репертуар якого викликає у нього суїцидальні думки. Помножте це все на невидачу газет, відмова в отриманні посилки й зрозумієте, що психологічний стан мого підзахисного зараз далеко не найкращий», — підсумував Олексій Барановський і додав, що звернувся з проханням до начальника в'язниці змінити радіостанцію, яку змушені прослуховувати в денний час ув'язнені Т-2.

Нагадаємо, 26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

читайте також повну історію Карпюка та Клиха

Дивіться також останнє слово Карпюка та Клиха в російському суді у Чечні.

Поділитись: