До постанови Кабміну, яка обмежує здійснення соціальних виплат на окупованих територіях, готують зміни, щоб мешканці непідконтрольних районів Донбасу змогли отримувати пенсії.

До постанови Кабміну, яка обмежує здійснення соціальних виплат на окупованих територіях, готують зміни, щоб мешканці непідконтрольних районів Донбасу змогли отримувати пенсії.

Про це у програмі Громадське.Схід заявив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір.

«Ми шукаємо варіанти як виплачувати пенсії. На підконтрольній території не можуть виплачувати, бо там не діють банки. Ми стараємося знайти яким чином виплачувати пенсії. Ми зараз готуємо зміни до постанови Кабінету міністрів, які досить суттєво змінюють механізми верифікації, ідентифікації осіб», — сказав він.

Шамбір пояснив, що планується залучити «Ощадбанк».

«Більше ми будемо покладатися на сучасні можливості, більше можливостей буде через «Ощадбанк», щоб забезпечувати ідентифікацію кожної людини, нам буде надходити ця інформація, і відповідно, повторно перевірки людини здійснюватися не будуть», — сказав чиновник.

Він також заявив, що наразі вирішується питання про отримання соціальних виплат маломобільними громадянами

«Вирішується питання про отримання пенсій маломобільними громадянами, які інколи, навіть на підконтрольній Україні території не могли за ними приїхати. Ми будемо вирішувати питання, що «Укрпошта» буде доставляти їм пенсії додому. Я думаю, скоро це питання буде вирішене», — сказав Шамбір.

Він наголосив, що йдеться саме про громадян, які проживають на підконтрольній території, оскільки поки немає механізму виплати пенсій людям на окупованій території.

У постанові Кабміну від 7 листопада 2014 року йдеться про припинення соціальних виплат у підконтрольних бойовикам населених пунктах Донецької і Луганської областей до повернення даної території під контроль органів державної влади.

Нагадаємо, 6 вересня під Кабміном представники громадських організацій провели акцію за захист прав внутрішньо переміщених осіб.

В ООН закликали український уряд спростити механізм отримання пенсій для мешканців Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доповідь ООН про порушення прав людини на сході України.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: