Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до Дарницького районного суду міста Києва обвинувальний акт за фактом розтрати державних коштів, виділених на реалізацію проекту «Стіна» на українсько-російському кордоні.

Про це повідомила прес-служба САП.

Прокурори САП та детективи НАБУ завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо розтрати державних коштів в рамках проекту «Стіна». Обвинувачення висунули трьом посадовим особам Держприкордонслужби України, трьом директорам фірм підрядників та двом посередникам. Загалом на лаві підсудних мають постати вісім людей.

Обвинувачення висунули за п`ятьма статтями КК України: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем; нецільове використання бюджетних коштів службовою особою; службове підроблення; організація фіктивного підприємництва; внесення в документи для державної реєстрації юридичної особи, свідомо неправдивих відомостей.

Під час розслідування встановили, що посадові особи Держприкордонслужби заволоділи коштами державного бюджету в особливо великих розмірах, чим спричинили збитки державі на загальну суму у 16 мільйонів 688 тисяч 496 грн. Також встановлено нецільове використання коштів на загальну суму 13 мільйонів 212 тисяч 155 гривень. Унаслідок створення фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, через які «виводилися» державні кошти, державі заподіяли шкоду в розмірі 10 мільйонів 372 тисяч 144 грн.

«Стіна» — це проект інженерно-технічного облаштування кордону з Росією, що представили у 2014 році. Вартість оцінили у вісім млрд гривень, а спорудження мало тривати чотири роки.

Тодішній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк повідомляв, що проект передбачає захисні укріплення у вигляді металевої сітки заввишки два метри, також планувалося, що зверху буде натягнутий колючий дріт, до деяких частин якого підведуть електричний струм.

Будівництво продовжили до 2021 року. У державному бюджеті на 2019 рік заклали 400 мільйонів гривень для реалізації проекту. У лютому 2019 року Державна прикордонна служба повідомила, що проект готовий на 30%.

Поділитись: