До України вперше прибув президент Південної Кореї Юн Сок Йоль

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль і перша леді Кім Кеон Хі здійснили неоголошений візит до України. Вони прибули з Польщі.
Про це повідомила старша секретарка президента з питань преси Кім Ен Хе, пише Yonhap.
Видання вказує, що Юн Сок Йоль відвідав місце масових убивств у Бучі під Києвом, а потім — житловий район в Ірпені, який зазнав масштабних ракетних атак.
Президент Південної Кореї планує покласти вінок до пам’ятника загиблим бійцям, а після цього зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським.
«Цей візит став завершенням двоетапної поїздки, під час якої він раніше відвідав Литву на саміт Організації Північноатлантичного договору, а потім відвідав Польщу з офіційним візитом», — зазначило Yonhap.
Доповнено об 11:07. Генпрокурор Андрій Костін розповів, що відвідував Бучу разом із президентом Південної Кореї та його дружиною. Він показав подружжю місця злочинів, скоєних російськими військовими під час окупації міста в березні 2022 року.
«Україна цінує підтримку Південної Кореї на міжнародній арені, зокрема в ООН, та підтримку Формули миру президента Зеленського. Вдячний президенту Юн Сок Йолю за його тверду позицію — світова спільнота не має права миритися з масштабними нападами на цивільне населення», — наголосив він.
Доповнено о 14:27. Президент Володимир Зеленський написав, що Юн Сок Йоль відввідав Україну вперше в історії. Сторони, за словами українського глави держави, обговорюють важливі питання.
«Повернення депортованих дорослих і дітей, реалізація «Формули миру» та підготовка Глобального саміту миру, продовольча й енергетична безпека та економічна співпраця... Впевнений, що разом ми дамо більше сили нашим народам і глобальним позиціям України та Республіки Корея», — зазначив він.
Допомога від країни
Наприкінці травня Wall Street Journal писав, що Південна Корея передає Сполученим Штатам сотні тисяч артилерійських снарядів, які потім постачають Україні. Допомога від Сеула дозволила Вашингтону відкласти рішення про постачання касетних боєприпасів, які заборонені в багатьох країнах.
«Злиті» секретні документи Пентагону описують протистояння Південної Кореї тиску США щодо допомоги Україні. Тоді ексміністр оборони навіть був стурбований, що артилерійські снаряди, які Вашингтон просив для себе, зрештою можуть передати Києву. Однак, схоже, країни порозумілися.
Згідно з повідомленням ОП, Південна Корея надавала Україні гуманітарну та нелетальну допомогу, зокрема машини для розмінування та захисного спорядження.
- Поділитися: