Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила фінальний рейтинг претендентів на 78 вакантних посад у касаційних судах у складі Верховного суду. У переліку переможців конкурсу опинились 16 «недоброчесних» суддів за версією Громадської ради доброчесності ГРД.

Як повідомили в ГРД, ці 16 суддів є фігурантами так званого списку «31 недоброчесний».

Так, до Касаційного господарського суду в складі Верховного проходять 7 фігурантів списку: Наталя Волковицька, Ольга Кролевець, Тетяна Малашенкова, Ігор Бенедисюк, Валерій Картере, Надія Губенко, а також Сергій Могил, який є племінником екс-депутата, голови ЦВК під час президентських виборів 2004 року Сергія Ківалова.

Ще п’ять «недоброчесних» суддів перемогли в конкурсі до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду: Олена Губська, Сергій Уханенко; Семена Стеценко, Ігор Дашутін і Лариса Тацій.

Ще двоє суддів із негативним висновком ГРД проходять до Касаційного кримінального суду у складі Верховного: Сергій Єремейчук і Світлана Вус.

Останні двоє «недоброчесних» суддів потрапляють до Касаційного цивільного суду у складі Верховного: Василь Яремко та Максим Тітов.

«Вирішальне слово щодо визначених ВККС переможців має незабаром сказати Вища рада правосуддя, яка може відмовити у призначенні кандидатів. Однак, звертаємо увагу, що як ми і прогнозували, серед фіналістів опинились одразу четверо представників Ради правосуддя на чолі з головою ВРП - Ігорем Бенедисюком», — заявили в ГРД.

На початку лютого в ГРД повідомили, що ВККС відмовилася прийняти в ГРД негативний висновок щодо голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, який брав участь у конкурсі до Верховного суду, через нібито запізнення на 4 хвилини.

Ігор Бенедисюк є главою Вищої ради правосуддя — єдиного органу, який може рекомендувати на посаду та звільняти суддів. У висновку Громадської ради доброчесності йдеться, що він неодноразово ухвалював рішення на користь «суддів Майдану», порушував строки розгляду справ, а в 1991-1994 роках працював суддею в Росії. Відповідно до законодавства РФ, суддею може працювати лише людина з російським громадянством.

Поділитись: