Виконувач обов’язків генерального консула України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський планує відвідати фігурантів справи «українських диверсантів» Володимира Дудку й Олексія Бессарабова, яких етапують в російські колонії.

Про це дипломат розповів проєкту «Крим.Реалії».

Нагадаємо, 23 жовтня 2019 року стало відомо, що засуджених Володимира Дудку та Олексія Бессарабова етапували з СІЗО «Матроська тиша» в Москві в невідомому напрямку.

3 січня з'явилася інформація, що Бессарабова етапували до колонії №1 Ставропольського краю Росії, а Володимира Дудку, ймовірно, до колонії №11 Ставропольського краю Росії, але підтвердження цієї інформації у рідних не було.

Син Дудки розповідав, що за час етапу у його батька значно погіршився стан здоров'я.

Володимира Дудку та Олексія Бессарабова затримали за нібито диверсійну діяльність у жовтні 2016 року в анексованому Севастополі, а у квітні 2019 року засудили до 14 років колонії суворого режиму. Суд також призначив кожному штраф: Дудці — в розмірі 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а Бессарабову — в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Верховний суд Росії 15 жовтня відхилив скаргу захисту та залишив в силі вироки Дудці й Бессарабову.

Загалом у «справі українських диверсантів» у Криму звинувачені: Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присич, Володимир Дудка, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Гліб Шаблій, Олексій Стогній, Геннадій Лимешко, Анна Сухоносова, Дмитро Долгополов.

У цих справах правозахисники зафіксували незаконні методи ведення слідства і застосування тортур для отримання зізнань.

Поділитись: