Політв'язня Олексія Бессарабова, який є фігурантами у «справі українських диверсантів», етапували до колонії №1 Ставропольського краю Росії.

Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

З посиланням на сина іншого фігуранта цієї справи Володимира Дудки Іллю Кавернікова повідомили, що Дудку можуть етапувати до колонії №11 Ставропольського краю Росії, але рідні засудженого поки не мають підтвердження цієї інформації.

За словами сина, його батько тиждень тому перебував на етапі в СІЗО міста П'ятигорська, куди його доставили зі слідчого ізолятора Мінеральних Вод. Ще раніше він перебував у СІЗО Арваміра.

Нагадаємо, 23 жовтня стало відомо, що засуджених Володимира Дудку та Олексія Бессарабова етапували з СІЗО «Матроська тиша» в Москві в невідомому напрямку.

Каверніков також повідомив, що за час етапу у його батька значно погіршився стан здоров'я: підвищився тиск, через холод і переміщення в атвозаках загострились хронічні хвороби.

Володимира Дудку та Олексія Бессарабова затримали за нібито диверсійну діяльність у жовтні 2016 року в анексованому Севастополі, а у квітні 2019 року засудили до 14 років колонії суворого режиму.

Загалом у «справі українських диверсантів» у Криму звинувачені: Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присич, Володимир Дудка, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Гліб Шаблій, Олексій Стогній, Геннадій Лимешко, Анна Сухоносова, Дмитро Долгополов.

У цих справах правозахисники зафіксували незаконні методи ведення слідства і застосування тортур для отримання зізнань.

Поділитись: