У зоні бойових дій на Донбасі 17 жовтня бойовики п’ять разів порушили мирні домовленості, що були досягнуті в межах Тристоронньої контактної групи 22 липня 2020 року.

Про це повідомляє пресцентр операції Об’єднаних сил.

Так, бойовики з гранатометів різних систем стріляли поблизу населених пунктів Водяне, Авдіївка та Шуми. Українські військові вогонь у відповідь не відкривали. Обійшлося без бойових втрат і поранень серед особового складу Об’єднаних сил.

Окрім того, на Приазов’ї українські військові зафіксували ще два порушення досягнутих домовленостей. Так, у районах населених пунктів Пищевик та Широкине пролетіли два безпілотники типу «квадрокоптер», перетинаючи лінію зіткнення. Українським військовим вдалося подавити канали управління безпілотниками, тобто вивести їх з ладу.

Від початку поточної доби, 18 жовтня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано. Вздовж всієї лінії зіткнення спостерігається «тиша».

Від початку перемир'я (27 липня) і до вечора 16 жовтня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 1 694 порушення «тиші», зокрема 450 вибухів, 20 невизначених боєприпасів, 15 спалахів дульного полум'я, 22 освітлювальні ракети та 1 187 черг та пострілів.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

Що за перемир’я?

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Він, зокрема, забороняє відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують «тишу»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Поділитись: