Добиваючись миру в Україні Європа апелює до самолюбства Путіна (огляд преси)

default/Добиваючись миру в Україні Європа апелює до самолюбства Путіна (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Добиваючись миру в Україні Європа апелює до самолюбства Путіна» - стаття із таким заголовком вийшла у «Time».

«У Давосі європейські лідери запропонували Путіну здійснити свої давні євразійські мрії - але лише за умови, що конфлікт на Україні буде припинено”, пише за результатами світового економічного форуму автор «TIME» Саймон Шустер.

У статті наводяться цитати канцлерки Ангели Меркель з її виступів у Давосі. Так, Меркель різко засудила анексію Криму, втім, відповідаючи на питання модератора, яким вона бачить розв’язання конфлітку у віддаленому майбутньому, канцлерка вдалася до геополітичної візії або навіть фантазії, про яку так полюбляє говорити Путін: «Колись, можливо, у більш далекій перспективі, ми могли б розглянути можливість співпраці у тій економічній зоні, яку президент Путін називає «від Владивостока до Лісабона».

Згадують про таку економічну зону й інші політики. За словами автора, на ідею братського зв'язку між Європейським та Євразійським союзами посилаються і Жозе Мануель Барозу, і віце-канцлер ФРН Зігмар Габріель. На думку останнього, аби втілити ідею Путіна, необхідно припинити конфлікт на Україні та повернутися до її колишніх кордонів.

«Зважаючи на весь ідеалізм, - пише видання, - така пропозиція Меркель та її союзників у Давосі здатна лише підігріти его Путіна — не більше. Але їхню надію, що він усе-таки погодиться на це можна пробачити заради миру в Україні».

Французьке видання «Liberation» публікує статтю або радше звернення французького філософа Бернара Анрі-Леві та Джорджа Сороса, американського фінансиста й засновника фонду «Відкрите суспільство». У ньому йдеться про здобутки Майдану та труднощі на шляху реформ - основна з яких є російська агресія.

«Україна може захистити себе у військовому плані, але потребує невідкладної економічної допомоги. Погано те, що демократії повільно реагують на те, що відбувається, а група демократичних країн, така як ЄС реагує іще повільніше. І Путін користується цим», - зазначають автори.

«Від того як будуть розвиватися події у наступні дні, дуже багато залежить. На карту поставлено не лише майбутнє України, а й усього ЄС. Краї України стане величезною втратою для Європи, оскільки дозволить Росії розділити та підкорити собі ЄС».