Світ / США

Дочка Трампа може очолити Світовий банк — The Financial Times

The Guardian
Світ/США/Дочка Трампа може очолити Світовий банк — The Financial Times
Зберегти
Вигляд
Дочка президента США Дональда Трампа Іванка є кандидаткою на посаду президента Світового банку.

Про це повідомило видання The Financial Times з посиланням на власне джерело.

Окрім Іванки Трамп до списку кандидатів потрапили заступник міністра фінансів США з міжнародних справ Девід Мелпас, колишня представниця США в ООН Ніккі Гейлі та глава Агентства США з міжнародного розвитку Марк Грін.

Зазначимо, що Трамп має право висувати кандидата на посаду глави Світового банку, бо США є головним акціонером установи. Більш того, історично склалося, що главою Світового банку обирають американця, а очільником Міжнародного валютного фонду — європейця.

Призначати родичів на державні посади не є чимось новим для чинного глави Білого дому. Після перемоги на виборах Трамп призначив Іванку та її чоловіка Джареда Кушнера на посади в свою адміністрацію, а на саміті «Великої двадцятки» в Гамбурзі влітку 2017 року Іванка Трамп на одному із заходів «підміняла» батька.

Нагадаємо, 7 січня президент Світового банку Джим Йонг Кім заявив, що піде у відставку з 1 лютого, хоча його повноваження закінчуються лише в 2022 році.

Державами-членами Світового банку є 189 країн. Ця організація надає допомогу державам з метою їхнього розвитку. Банк надає як фінансову так і консультаційну допомогу у кооперації з державними органами та неурядовими організаціями. Окрім подолання бідності, Світовий банк діяв також за визначеними ООН «цілями тисячоліття»: забезпечення загальної початкової освіти, скорочення дитячої смертності, формування глобального партнерства, сталий розвиток довкілля тощо.

Вирішуючи глобальні завдання з розвитку, Банк кредитував країни, які потребували допомоги.

Світовий банк співпрацює і з Україною, яка приєдналася до організації в 1992 році. Після Революції Гідності Група Світового банку оголосила про додаткову фінансову допомогу і про підтримку програми реформ, метою яких було переведення економіки України на шлях сталого розвитку.

Наприкінці грудня 2018 року Україна отримала майже 350 млн євро кредиту під гарантію Світового банку.

Пов`язані новини