Світ

Президент Світового банку достроково йде у відставку

Світовий банк
Світ/Президент Світового банку достроково йде у відставку
Зберегти
Вигляд
Президент Світового банку Джим Йонг Кім піде у відставку з 1 лютого 2019 року. Його обов’язки виконуватиме болгарська економістка, генеральна директорка організації Крісталіна Георгієва.

Йонг Кім став президентом Світового банку в 2012 році з 5-річним терміном правління. Однак Рада директорів обрала його головою організації на новий термін, який повинен був завершитися в 2022 році.

«Це була велика честь бути президентом цієї чудової установи, повної людей, робота яких присвячена завершенню крайньої бідності в нашому житті. Робота Світового банку зараз важливіша, ніж будь-коли, оскільки прагнення бідних зростають і зростають проблеми, такі як зміна клімату, голод та біженці», — сказав Джим Йонг Кім.

Тепер він працюватиме у компанії, яка спеціалізується на інвестиціях в інфраструктурні проекти у країнах, що розвиваються. Назву компанії Кім не уточнив. Крім того, він знову увійде до складу правління міжнародної неурядової організації «Партнери по здоров’ю», співзасновником якої він є.

У Світовому банку додали, що за головування Джима Йонг Кіма перед організацією стояли дві мети: припинити крайню бідність у світі до 2030 року, а також сприяти загальному процвітанню, зосередившись на 40% населення країн, що розвиваються.

Державами-членами Світового банку є 189 країн. Ця організація надає допомогу державам з метою їхнього розвитку. Банк надає як фінансову так і консультаційну допомогу у кооперації з державними органами та неурядовими організаціями. Окрім подолання бідності, Світовий банк діяв також за визначеними ООН «цілями тисячоліття»: забезпечення загальної початкової освіти, скорочення дитячої смертності, формування глобального партнерства, сталий розвиток довкілля тощо.

Вирішуючи глобальні завдання з розвитку, Банк кредитував країни, які потребували допомоги.

Світовий банк співпрацює і з Україною, яка приєдналася до організації в 1992 році. Після Революції Гідності Група Світового банку оголосила про додаткову фінансову допомогу і про підтримку програми реформ, метою яких було переведення економіки України на шлях сталого розвитку.

Наприкінці грудня 2018 року Україна отримала майже 350 млн євро кредиту під гарантію Світового банку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

Більше про:
# Світовий банк
Пов`язані новини