За допомогою нейромереж, програма DeepNude здатна за декілька кліків прибирати на фотографіях жінок одяг і домальовувати замість нього частини оголеного тіла. Обробка кожної світлини займає близько 30 секунд, при цьому фейкові знімки виходять досить реалістичними.

Журналісти видання Vice, які перші звернули увагу на додаток, назвали його еволюцією ідей DeepFake (методика синтезу зображення людини, яка використовується для поєднання і накладення існуючих зображень та відео на вихідні зображення або відеоролики), тільки вже не у відео, а в фото форматі. При цьому новий алгоритм набагато простіший у використанні — фейкові світлини можна зробити буквально за пару кліків.

Веб-версію DeepNude запустили у кінці березня. 23 червня на сайті проекту з'явилася окрема програма для операційних систем Windows і Linux. Її можна завантажити, встановити і використовувати без підключення до інтернету. Доступні безкоштовна (після обробки на знімках залишиться логотип DeepNude), 50-ти доларова (на знімку залишиться напис «Фейк»), та 100 доларова (користувач отримає чисту фотографію без будь-яких позначок) версії.

Для обробки зображення треба просто завантажити його у програму. Найкраще сервіс працює з фотографіями, зробленими при гарному освітленні та зі знімками у купальниках.

При цьому програма погано працює з людьми, що стоять до камери спиною або боком — додаток може давати збій і домальовувати зайві соски. Коли журналісти Vice завантажили зображення мультиплікаційного персонажа детективних нуар-романів про кролика Роджера «Jessica Rabbit», DeepNude повністю спотворило і знищило зображення.

Як зазначає TJ, із чоловіками DeepNude не вміє працювати взагалі: додаток просто підмальовує їм жіночі груди та геніталії.

Vice зв'язався з творцем DeepNude. У розмові з журналістами він попросив називати його Альберто. Розробник розповів, що навчав алгоритм на тисячах зображень оголених жінок. За його словами, фотографії голих чоловіків складніше знайти в Інтернеті, але він сподівається в майбутньому випустити версію, яка змогла б підробляти і чоловічі знімки теж.

Автор DeepNude вважає проект «потішним експериментом», а себе — «технологічним ентузіастом». У розмові з Vice він заявив, що надихався ідеєю так званих рентгенівських окулярів, які нібито дозволяють дивитися крізь одяг.

Зараз веб-версія сервісу недоступна через великий наплив користувачів. У твіттері проекту пообіцяли відновити доступ до сервісу протягом декількох днів.

Творців сервісу вже звинувачують у вторгненні в особисте життя.

«Тепер будь-хто може опинитися жертвою помсти, не зробивши жодної оголеної світлини. Ця технологія не повинна бути доступна для громадськості», — сказала Кейтлін Боуден, засновниця та керівниця BADASS, — організації, яка бореться з явищем «порно помсти».

«Це вторгнення у сексуальну недоторканність приватного життя», — вважає професорка права в юридичній школі Університету Меріленда Даніель Сітрон.

Нагадаємо, після того, як у лютому американський блогер Метт Уотсон знайшов на YouTube ролики, що нагадують дитяче порно, відеохостинг пообіцяв приховати недоречні коментарі і видалити відео дітей, які порушують політику платформи і не досягли 13 років. Але досі нічого не змінилося — алгоритм рекомендацій продовжує пропонувати відверті ролики з дітьми.

Користувачі, яких Уотсон вважає педофілами, залишають у коментарях посилання на окремі моменти відео: наприклад, в яких випадково видно оголену частину тіла або дитина на мить приймає двозначну позу. Також у коментарях залишають свої контакти, посилання на інші відео, зокрема на дитяче порно. Крім, того у коментарях можна побачити компліменти, питання про вік героїв роликів і навіть натяки на секс. Іноді діти, не розуміючи характеру цих питань, вступають із цими користувачами в діалоги.

Поділитись: