У січні-березні 2019 року доходи державного бюджету України недовиконали на 4,7%. Недоотримані у вигляді податків кошти уряду компенсував запозиченнями.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України, підсумовуючи виконання державного бюджету у першому кварталі 2019 року.

Ключовими причинами недоотримання значної частини бюджетних надходжень у Мінфіні називають скорочення обсягів виробництва тютюну, звільнення від ПДВ імпорт сонячних панелей, зменшення обсягів імпорту газу Нафтогазом (з імпорту газу компанія платить до бюджету 20% ПДВ, тому доходи бюджету зменшились), а також зміцнення курсу гривні.

Водночас держава зібрала на 6% більше податку на доходи фізичних осіб (що громадяни сплачують із зарплат) та на 8,5% більше податку на прибуток підприємств.

Попри недоотримання податків, уряд повністю профінансував всі державні програми. Зокрема, йому це вдалося завдяки запозиченню коштів на внутрішньому та зовнішньому ринках.

«За оперативними даними ДКСУ дефіцит Державного бюджету в І кварталі становив 25,3 млрд грн при затвердженому річному показнику у сумі 90,0 млрд грн. Дефіцит було профінансовано за рахунок державних запозичень. Надходження від приватизації становили 184,0 млн грн (3,0% від розпису)», — повідомляють у Мінфіні.

За перші 2 місяці 2019 року бюджет України недоотримав 13,6 мільярда гривень.

Державний бюджет України за 2018 рік виконали з дефіцитом 59,2 мільярда гривень.

Поділитись: