Державний бюджет України за 2018 рік виконали з дефіцитом у 59,2 мільярда гривень при затвердженому плановому значенні у 94,1 мільярда гривень.

Зазначається, що дефіцит бюджету минулого року покривали коштом державних запозичень. Водночас у бюджет заклали ще 18,8 мільярда гривень надходжень від приватизації, які так само мали б піти на покриття дефіциту, проте фактично отримати вдалося лише 268,7 мільйона гривень.

9 січня президент України підписав закон про запровадження трирічного бюджетного планування. Його Рада ухвалила 6 грудня 2018 року. Тоді за нього проголосувало 238 депутатів.

Законом передбачається, що відтепер уряд буде планувати основні показники бюджетних доходів та видатків не на рік, а на 3 роки. При цьому, щороку парламент, як і раніше, голосуватиме за бюджет на наступний рік.

Щоб посилити підзвітність та підвищити відповідальність головних розпорядників коштів за результати діяльності, під час розгляду Бюджетної декларації у Верховній Раді міністри та керівники інших органів влади представлятимуть стратегічні цілі своїх органів та звітуватимуть про досягнення.

Зазначимо, що середньострокове бюджетне планування не передбачає встановлення точних цифр, а лише передбачає ухвалення приблизних прогнозних показників державних доходів і видатків. Точні бюджетні показники як і раніше будуть встановлювати законом про державний бюджет на поточний рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

Зазначимо, що запровадження трирічного бюджетного планування є однією з вимог МВФ до уряду України в рамках нової кредитної програми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Енергоефективність, трирічний бюджет та децентралізація: уряд назвав пріоритети на 2019 рік

Нагадаємо, що Рада підтримала даний закон у першому читанні 18 жовтня. Тоді за нього проголосував 231 депутат

Поділитись: