Доки армія Путіна залякує вільну Україну – санкції знімати не можна (огляд преси)
«Сьогодні в Москві активісти опублікують звіт про дії російських військових в Україні, який готував покійний опозиційний лідер Борис Нємцов. Ця публікація є сміливим кроком. Адже ціна за виклик російському авторитаризму – може бути смерть. Про це свідчить вбивство у лютому Бориса Нємцова», – наголошує британська The Times у своїй редакційній статті. «Поява звіту не означає, що його широко прочитають у Росії. Навпаки, його повністю проігнорують. Перемога пропагандистської машини президента Путіна є такою масштабною, що іншим країнам треба негайно з нею боротись. Публікація звіту, який міг коштувати життя пану Нємцову, могла б стати хорошим початком», – вважає газета. «За межами Росії сенс звіту має бути чітким: доки армія Путіна залякує вільну Україну, санкції знімати не можна».
«Російські військові звільняються в запас, щоб не воювати в Україні». Агентство Reuters опублікувало спеціальний репортаж про росіян, розповіді яких «ставлять під сумнів вперті запевнення Кремля, що в Україну не був відправлений жоден російський військовослужбовець, а ті ж росіяни, які воюють на боці бойовиків є добровольцями». «За оцінками військових, словами їхніх родичів та публікаціями в пресі, більшість російських солдатів, які воювали в Україні минулого року – і добровольці, і ні – були з центральної Росії, північного Кавказу та волзького регіону. Нещодавно репортери Reuters у східній Україні помітили бійців із Сибіру, який знаходиться за тисячі кілометрів від Донбасу. Їхня поява підтверджує думку тих, хто каже що люди із областей, які ближче до України відмовляються брати участь у конфлікті».
«У американців та німців різний підхід до Росії», – свідчать опитування громадської думки, які провели дослідницький центр Pew та Фонд Бертельсмана. Результати досліджень публікуються на сайті Pew Research Center. «З приводу України та того, що робити з діями Росії в Криму і на Донбасі, задавалось питання, що важливіше: здійснювати жорсткі дії проти Росії чи підтримувати з нею тісні економічні взаємини. Половина німців вважає, що треба бути більш жорсткими. Тільки 35% німців заявили, що економічні відносини є важливішими … Американці більш рішуче налаштовані на жорсткі дії проти Росії, ніж німці. 54% вважають, що американська політика щодо Росії є недостатньо жорсткою. 59% американців сказали, що Євросоюз є недостатньо жорстким та рішучим».
«Перебуваючи в Кремлі, канцлер Німеччини Ангела Меркель жорстко поговорила з президентом Росії Володимиром Путіним про українську кризу», – пише The Wall Street Journal про візит Меркель до Москви 10 травня. «Після приблизно двогодинного спілкування з Путіним Меркель окреслила на прес-конференції величезний масштаб нацистських злочинів у Східній Європі, але також сказала, що путінська Росія сама порушує міжнародне право в Україні. «В останні роки ми прагнули все більшої та більшої співпраці, сказала вона про Росію та Німеччину. – Злочинна та незаконна анексія Криму та військові дії на сході України спричинили серйозний регрес цього співробітництва»», – цитує видання виступ німецького лідера. Вона також нагадала, що «закінчення Другої світової війни принесло демократію та свободу не всій Європі». Після цих слів Путін нервово зітхнув.
- Поділитися: