Маріупольці вийшли в Прем’єр-лігу України — найвищий футбольний дивізіон — лише в цьому сезоні. На 5 тур чемпіонату до маріупольців мало приїхати київське «Динамо». Торік після інформаційної війни та взаємних обвинувачень, на гру 27 серпня кияни не поїхали.

Причина — «відсутність гарантій безпеки», адже Маріуполь «розташований доволі близько від лінії фронту на Донбасі». Що ж змінилося нині?

Сюрпризи «Маріуполя» 

Ситуацію розглядали в усіх футбольних судових інстанціях — контрольно-дисциплінарному та апеляційному комітеті Федерації футболу України та навіть спортивному арбітражі Лозанни — найвищій спортивній судовій інстанції. Усі ухвалили рішення на користь «Маріуполя». 19 лютого CAS залишив у силі всі рішення ФФУ і визнав технічну поразку «Динамо».

А 4 березня на киян чекав новий «сюрприз». У цей день «Маріуполь» у 21-му турі грав з донецьким «Олімпіком» — головним суперником за вихід до верхньої шістки чемпіонату України (регламент УПЛ передбачає після 22 туру розподіл команд на дві шістки за підсумками набраних очок, верхня з яких надалі бореться за чемпіонство, нижня — щоб не вилетіти). Мінімальна перемога «Маріуполя» 1-0 дозволила зайняти місце серед шести найсильніших, де на той час уже перебувало й «Динамо». Це означало, що киянам таки доведеться відвідати Маріуполь — ця дата припала на 1 квітня.

Наш дзвінок застав віце-президента «Маріуполя» Андрія Саніна під час матчу молодіжних команд азовців та київського «Динамо». Після торішніх подій він усе ще ні в чому не впевнений:

«Погано вас чути. Я ж усе таки на грі. От, дублери приїхали. Чекаємо на головну команду. Доки не пролунає гімн, не повірю, що «Динамо» приїхало».

Конфлікт вичерпаний

«Немає чого коментувати. Немає жодних підстав навіть запитувати, чи ми їдемо до Маріуполя. Усе йде за планом», — віце-президент «Динамо» Олексій Семененко від коментарів відмовляється.

Першими до Маріуполя приїхали дублери. 31 березня о 12:00 молодіжний склад «Динамо» розпочав матч проти азовців. У підсумку кияни перемогли 2-0 

Запитання, чи стало нині безпечніше для «Динамо» їхати в Маріуполь, і що змінилося в порівнянні із серпнем 2017-го, залишаються без відповіді.

Річ у тім, що в разі повторної відмови приїхати на гру, «Динамо» викинуть із чемпіонату. У статті 9, пункті 24 Регламенту Української Прем'єр-ліги йдеться: «Якщо команда повторно не з’явилася на матч без поважної причини, вона автоматично виключається зі змагань».

Першими до Маріуполя приїхали дублери. 31 березня о 12:00 молодіжний склад «Динамо» розпочав матч проти азовців. У підсумку кияни перемогли 2-0.

Основний склад «динамівців» прилетів з Києва до Запоріжжя, а звідти добирався на автобусі.

Підвищені заходи безпеки

У «Динамо» не під запис кажуть, що на гру разом з основною командою їде посилена група охорони. Зі свого боку в Маріуполі теж готують додаткові  заходи безпеки, а вболівальників закликають прийти на матч раніше.

«Це матч підвищеної безпекової категорії. Клуб уживає всі заходи, притаманні такій грі. Так само ми вчиняли, приміром, коли приїздив донецький «Шахтар». Я не розповідатиму, які це саме заходи, але їх буде достатньо. Ми надали клубу «Динамо» стандартний перелік документів, які повинні пред’явити згідно з Регламентом і Рішенням Комітету з безпеки ФФУ. Жодних додаткових питань у них не виникало», — прокоментував Громадському віце-президент «Маріуполя» Андрій Санін.

За п'ять днів на сайті УПЛ з'явилося повідомлення: початок матчу переноситься на 17 годину нібито через клопотання господарів і телетранслятора 

Водночас 29 березня на офіційному сайті «Динамо» попередили уболівальників — фанати столичного клубу не зможуть потрапити на гру без паспорта:

«При в'їзді в місто Маріуполь проводитиметься перевірка документів, що засвідчують особу. Громадяни без документів не матимуть можливості в’їхати в місто».

Фанати

Гра «Маріуполь» — «Динамо» мала розпочатися 1 квітня о 14 годині. Але за п'ять днів на сайті УПЛ з'явилося повідомлення: початок матчу переноситься на 17 годину нібито через клопотання господарів і телетранслятора — ТК «Футбол».

Водночас телетранслятор таке прохання заперечив,  а віце-президент «Маріуполя» Андрій Санін від коментарів відмовився. Натомість ситуацію прояснив «Футбол 24» — гру перенесли через ймовірний візит президента України на цей матч.

Найбільше незручностей перенос початку гри створював вболівальникам «Динамо». Річ у тім, що останній потяг з Маріуполя до Києва вирушає о 18:47, фанати киян просто не встигли б на поїзд.

Це викликало бурхливу реакцію ультрас «Динамо», про що вони написали у Facebook.

Утім, і це швидко вдалося залагодити. Виконувач обов'язків директора Укрзалізниці Євген Кравцов повідомив у Twitter, що час відправлення поїзда «Маріуполь — Київ» перенесли на годину вперед. 

Отже, можливо й не найголовніша, але точно нетривіальна футбольна подія року в Україні має розпочатися 1 квітня о 17:00. Якщо це, звісно, не першоквітневий жарт.

Поділитись: