ENRU

Мовчазна більшість обрала Трампа

«Мої батьки проголосували за Трампа. Одна, я буду вечеряти і говорити з ними. Ми маємо сфокусуватися на тому, що нас єднає», — ще до оголошення перемоги Трампа говорить одна з найпопулярніших зірок світу Кетті Перрі.

«Попри ненависть, яку поширює Трамп, країна має об'єднатися, — виголошує зі сцени Демократичного штабу батько загиблого в Іраку американського солдата-мусульманина Хумаюна Хана, над чиєю родиною насміхався тепер вже президент США. 

«Сім'я золотої зірки» — так називають родини, які втратили рідних на фронті, завжди була чимось недоторканним. Та багато недоторканого перестало з цього дня бути таким. Несплачені податки, непристойні розмови, головне — брак  поваги до верховенства. Ніби значення усього цього зменшилося. Стерлися правила. 

«Це буде Америка без корупції, Америка свободи», – кричить соратниця Трампа в Мічигані, штаті який досі був беззаперечно демократичним.

Та головним гаслом, яке зачепило прихильників Трампа, було не демонізація мігрантів, а саме підрив існуючої системи. Емоційними промовами Трамп змусив повірити, що Гілларі Клінтон корумпована. Деякі його ж прихильники  щиро вірять, що бізнесмен поверне їм «минулу велич». Він обіцяв зменшити податки і зробити все значно успішнішим. От лише ніколи не пояснював як.

«Він не консерватор, не ліберал, він націоналіст» — додає журналіст ABC. 

Мічиган, Пенсильванія — промислові райони на східному узбережжі США. Барак Обама навіть не замислювалася про те, що цю територію можна втратити. Чи Трамп достукався до місцевих робочих, чи вони просто не повірили Клінтон. На недовірі до демократки він будував свою кампанію. 

Національні кабельні телекомпанії були обережні.

«Розрив дуже малий, щоб проголосити переможця», — промовляли ведучі CNN, NBC. І так кілька годин. 

У ключовий  штатах двобою, таких як Огайо та Північна Кароліна, де рейтинги обіцяли більшій розрив, виборці віддали впевнену перевагу мільйонеру Трампу, який вів кампанію апелюючи до «простих американців». 

Почути Огайо: як ностальгія за стабільністю руйнує американську демократію

В Огайо чіткий розрив, так само, як і в Півніній Кароліні. І от Флорида теж віддає голоси Трампу, хоча там значне латиноамериканське населення, а республіканець неодноразово принизливо говорив про іспаномовне населення, обіцяючи побудувати стіну з Мексикою. Бізнесмен має кращі показники за Рейгагана. 

Північнокаролінська драма: «туалетний закон» і дочасне голосування — спецрепортаж зі США

«Все скінчено. Це армагедон. Чому це телебачення не говорить про катастрофу, а продовжує говорити про цифри, — обурюється Ден. — Фінансові показники гірші, аніж коли тут було 11 вересня». Його супутниця в такому стані, що не може вимовити слова, ані назвати своє ім'я. 

Виборча система у США така, що значення мають саме ті штати, де опоненти йшли нога в ногу. Регіони, де традиційно голосують за республіканців чи демократів прораховані одразу. Саме тому країна постійно спостерігає за цифрами.

«Якби Гілларі Клінтон була жінкою, ми мали б інший результат» — говорить 40-річна мешканця Нью-Йорка.

«Світ зламався, але всі цього ще не усвідомили», — говорить інша.

Це повільне смерть шансів на перемогу, але насамперед впевненості в майбутньому для США та світу. 

Це могла бути перша перемога жінки, а стала першою для початківця і в політиці та обороні.

 

Кандидат від республіканців Дональд Трамп від початку утримує перевагу над кандидаткою від демократів Гілларі Клінтон.

Підрахунок голосів ще триває, але шансів у Клінтон наздогнати і перемогти свого опонента лишається дуже мало.

Американські засоби інформації постійно змінювали прогнози, корегуючи їх у бік перемоги Трампа. Зокрема, видання The New York Times наразі оцінює ймовірність перемоги Трампа в понад 95%.

Станом на 06:30 за київським часом, Трамп за системою непрямих виборів президента у США вже забезпечив собі 216 голосів у так званій колегії виборщиків після підрахунку голосів у 33 із 50 штатів. Для перемоги необхідно принаймні 270 голосів із загалом 538.

А тим часом Трамп працює над своєю переможною промовою в готелі у Нью-Йорку.

Виборча система у США така, що значення мають саме ті штати, де опоненти йшли нога в ногу. Регіони, де традиційно голосують за республіканців чи демократів прораховані одразу. Саме тому країна постійно спостерігає за цифрами.

Зауважимо, що на тлі попередніх результатів виборів президента США, які вказують на лідерство Трампа, відбувається падіння на світових ринках. Зокрема рекордно обвалився мексиканський песо, знижується ціна на нафту, індекс Доу-Джонса обвалився більш, ніж 600 пунктів.

Як американці обирали президента, читайте тут.