Голова Європейської Ради Дональд Туск відвідає країни Західних Балкан для обговорення майбутнього саміту «ЄС-Балкани», що пройде у в Софії 17 травня та візьме участь у Саміті Брдо-Бріуни у македонській столиці Скоп'є.

Президент Європейської Ради Дональд Туск відвідає країни Західних Балкан для обговорення майбутнього саміту «ЄС-Балкани», що відбудеться у в Софії 17 травня. Також Туск візьме участь у саміті Брдо-Бріуни у македонській столиці Скоп'є.

Про це повідомляє офіційний сайт Європейської Ради.

Зазначається, що Туск відвідає Албанію, Чорногорію, Сербію, Боснію і Герцоговину та Македонію, де зустрінеться з главами вище перерахованих держав та президентом Косово — Хашимом Тачі. 

«Наш саміт має підтвердити європейську перспективу регіону і, що ще важливіше, має покращити конкретні зв'язки з регіоном та в межах цього регіону», — сказав Туск.

За словами Туска «ЄС є і залишатиметься найнадійнішим партнером для всього регіону. Будучи найбільшим інвестором, найбільшим донором, найбільшим торговельним ринком».

Раніше Верховна представниця Європейського Союзу з питань закордонних справ Федеріка Могеріні заявила, що Албанія незабаром зможе приєднатися до ЄС. 

Нагадаємо, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що його країна хоче членства в НАТО задля встановлення світового миру і збереження прав людини.

6 лютого Європейська комісія ухвалила стратегію розширення Євросоюзу та посилення взаємодії з західними Балканами.

19 січня єврокомісар Йоганес Ган заявив, що Сербія та Чорногорія можуть стати членами ЄС до 2025.

Поділитись: