Світ

Прем'єр-міністр Македонії відповів на погрози російського посла щодо військового вторгнення

13 квітня, 2018 18:49
Світ/Прем'єр-міністр Македонії відповів на погрози російського посла щодо військового вторгнення
Зберегти
Вигляд
Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що його країна хоче членства в НАТО задля встановлення світового миру і збереження прав людини.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що його країна хоче членства в НАТО задля встановлення світового миру і збереження прав людини.

Про це повідомляє EropeanWesterBalkans.

«Ми діємо у відповідності до законів та Віденської конвенції. Македонія має стратегічні цілі, такі як членство в НАТО та ЄС. Ми не хочемо вступати в Альянс, щоб на когось напасти, а прагнемо миру в світі та поваги прав людини», — наголосив Заєв, підкресливши бажання Македонії розбудовувати відносини з Росією.

Як зазначає видання відповідна заява була озвучена після погроз нещодавно висланого посла Росії в Македонії Олега Щербака, який заявляв, що після вступу країни до НАТО вона стане «законною ціллю» Російської Федерації. 

14 березня в інтерв'ю «Голосу Америки» сенатор-демократ Крис Мерфі уже зазначав, що Росія посилює свої присутність на Балканах, зокрема в Македонії. Однак, на думку Мерфі, Македонії не слід серйозно сприймати погрози росіян, так як «вони більше гавкають, ніж кусають».

Нагадаємо, у Македонії відбудеться референдум про зміну назви країни. Таким чином македонський прем'єр-міністр Зоран Заєв сподівається завершити суперечку з Грецією, яка триває з 1990-х років і блокує вступ країни в НАТО та ЄС.

Остання фаза переговорів пройшла 12 квітня у македонському місті Варда, наступна пройде в грецьких Салоніках на початку травня. 

Пов`язані новини