Роботу Донецької фільтрувальної станції остаточно призупинили. Співробітники нічної зміни станції законсервували підприємство на час, поки не будуть надані гарантії безпеки для її співробітників.

Роботу Донецької фільтрувальної станції остаточно призупинили. Співробітники нічної зміни станції законсервували підприємство на час, поки не будуть надані гарантії безпеки для її співробітників.

Про це в коментарі Громадському розповів виконувач обов’язків комунального підприємства «Вода Донбасу» Олександр Євдокімов.

«Вже зупинили, зливається хлор, щоб не залишився в трубах. Зупиняють насосну станцію. Це не означає, що ми закрили її назавжди, просто нам треба гарантії безпеки для співробітників», — сказав він.

Таке рішення керівники прийняли після того, як працівники фільтрувальної станції 17 квітня потрапили під обстріл, тоді поранення дістали п’ятеро людей, один з них — у важкому стані. 

Наразі на ДФС перебувають представники місії ОБСЄ та сапери, вони забезпечують безпеку співробітників, які завершують роботу станції. Після закриття співробітників на ДФС не буде.

Це друга зупинка Донецької фільтрувальної станції з початку 2018 року. Без води залишиться Авдіївка, хоч є резерв води на кілька днів.

«Авдіївка повністю залежить від ДФС, буде без води. Вони заповнили вчора резервуари повністю. Але, як показує практика, цього вистачає дні на чотири. Також без води залишиться частина Донецька і обмеження — жорсткий графік використання води — будуть у Ясинуватій», — пояснює Євдокімов.

Нагадаємо, Донецька фільтрувальна станція забезпечує водою Авдіївку, селища поблизу неї — Спартак, Опитне, Верхньоторецьке, а також частини Ясинуватої та Донецька. Деякі будівлі із системи всієї станції зараз перебувають на підконтрольній Україні території, насосні станції — на окупованій.

Раніше повідомлялось, що місія ОБСЄ відвідала лікарню, де перебувають постраждалі від обстрілу співробітники ДФС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Працюємо, попри обстріли і страх»: чому така важлива Донецька фільтрувальна станція.

Поділитись: