Війна

Донецька та Луганська обладміністрації готові надати роботу та житло звільненим заручникам

26 січня, 2018 23:26
Війна/Донецька та Луганська обладміністрації готові надати роботу та житло звільненим заручникам
Зберегти
Вигляд
lead
Обласні державні адміністрації Донецької та Луганської областей готові забезпечувати житлом та роботою звільнених з полону українських заручників.

Обласні державні адміністрації Донецької та Луганської областей готові забезпечувати житлом та роботою звільнених з полону українських заручників.

Про це в ефірі Громадське.Схід повідомила керівниця Офісу уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Наталія Зарецька.

«У Донецькій та Луганській ОДА є можливість забезпечити людей житлами та допомогою на перший час. Однак багато звільнених захотіли залишитися в Києві, бо там легше отримати роботу», — сказала Зарецька.

За її словами, якщо ж звільнені заручники залишаються у столиці — вони мають бути готові до того, що вони будуть у статусі внутрішньо-переміщених осіб.

На сьогодні зі 73 звільнених з окупованого Донбасу українців семеро продовжують отримувати медичну допомогу, однак за фактом у медзакладах перебувають більше людей, адже частина з них родом з нині окупованих територій.

Як відзначила Зарецька, після звільнення українців з полону вони проходять медичну реабілітацію, отримують подальшу психологічну допомогу, а потім зодо них повинен вирішуватися соціальний блок питань — працевлаштування, можливі виплати та забезпечення житлом.

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ: Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР».

Пов`язані новини