Громадська організація «Альянс.Глобал» звернулася до уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та президента України Володимира Зеленського з проханням перевірити нещодавній допис дитячого омбудсмена Миколи Кулеби на «ознаки дискримінації та підбурення до ненависті за ознакою сексуальної орієнтації».

Про це йдеться у зверненні «Альянс.Глобал».

У своєму пості, нагадаємо, Кулеба назвав сурогатне материнство «рабством» і зазначив, що «подружжя», яким віддають дітей, можуть виявитися «гомосексуальними парами або ґвалтівниками».

«Альянс.Глобал» вважає, що це висловлювання омбудсмена є гомофобним, а «з контексту публікації випливає заперечення паном Кулебою права гомосексуальних людей на батьківство».

«Державний службовець, який є представником захисту прав людини, не має ані юридичного, ані морального права принижувати людську гідність та розпалювати нетерпимість в Українському суспільстві. Ми нагадуємо, що сексуальна орієнтація не належить до числа легітимних обмежень у праві на батьківство і всиновлення», — зазначається у зверненні.

Громадська організація закликала парламентську уповноважену з прав людини й президента не лише дати оцінку висловлюванням Миколи Кулеби, а й «вжити відповідних заходів та оприлюднити публічно свою позицію щодо інциденту».

Нагадаємо, раніше Кулеба вже висловлювався щодо сурогатного материнства в Україні. Він заявляв, що сурогатне материнство в Україні неврегульоване і порушує права дітей.

Громадська організація «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» спеціалізується на наданні послуг з профілактики ВІЛ / СНІДу та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), серед чоловіків, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ), орієнтована на розвиток і згуртування підгрупи геїв і бісексуалів як частини ЛГБТ-спільноти й всієї спільноти загалом, а також сприяння зниженню рівня гомо-, бі- і трансфобії в українському суспільстві.

Поділитись: