Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба знову виступив проти сурогатного материнства в Україні, прирівняв його до рабства, а гомосексуальні пари поставив в один ряд з ґвалтівниками.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Так, Кулеба вважає, що комерційне сурогатне материнство спрямоване на задоволення інтересів клієнта, який «по суті купує дорогий товар — дитину».

Також дитячий омбудсмен порівнює сурогатне материнство з рабством: «…адже по суті це — експлуатація жінки. Рабство, на яке вона погоджується через бідність. І ніколи б не погодилася, якби не заробіток».

«Реклама СМ, яка сьогодні всюди, «кричить» нам про радісних батьків і щасливі сім’ї. Але вона не говорить нам про те, хто насправді ховається за красивим рекламним буклетом. Є випадки, коли сім’ї — фіктивні, коли «подружжям» можуть виявитися і гомосексуальні пари, і ґвалтівники», — вважає уповноважений президента з прав дитини.

Як приклад Кулеба навів один із договорів, який підписує сурогатна мати. Він пише, що жінка, яка підписує таку угоду, фактично потрапляє в рабство. Вона має звітувати за кожен свій крок, бути готовою зустрітися з генетичними батьками, коли вони цього забажають, не має права плавати, користуватися транспортом, зобов’язана погоджувати всі свої дії. Також вона не має права на дитину, яку народила.

«Згідно з пунктом 4.11 сурогатна мати повинна повернути всі кошти, витрачені на неї потенційним батькам, якщо, на їх вимогу за відсутності медичних протипоказань (які виявляє ця ж клініка), відмовиться від переривання вагітності», — каже омбудсмен і вважає, що «такий формат «передачі» дитини перетворює дитину на об’єкт договору, на товар, за який платять».

Оновлено: після заяви Кулеби громадська організація «Альянс.Глобал» звернулася до уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та президента України Володимира Зеленського з проханням перевірити допис на «ознаки дискримінації та підбурення до ненависті за ознакою сексуальної орієнтації».

Нагадаємо, раніше Кулеба вже висловлювався щодо сурогатного материнства в Україні. Він заявляв, що сурогатне материнство в Україні неврегульоване і порушує права дітей.

Перед цим стало відомо, що пів сотні немовлят, яких народили сурогатні матері для пар з-за кордону, перебувають у готелі в Києві, оскільки через закриття кордонів їх не можуть забрати батьки.

Поділитись: