Як трактують термін «гомофобія» ті народні обранці, які не голосували/утримались/були відсутні/голосували проти законпроекту №3442 - поправки до Трудового кодексу, в якій зокрема йдеться про дискримінацію за сексуальною орієнтацією. Між іншим, термін цей введений в українське законодавство уперше.     

Отже, у рубриці «Вокабула» термін «гомофобія» пояснюють: 
Олег Ляшко, голова депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка;
Юрій-Богдан Шухевич, член депутатської фракції Радикальної партії Олега;
Юрій Мірошниченко, член депутатської фракції Опозиційний блок;
Сергій Рудик, позафракційний;
Олег Березюк, голова депутатської фракції Об'єднання САМОПОМІЧ;
Михайло Головко, позафракційний;
ЛяшкаПавло Унгурян, член депутатської фракції НАРОДНИЙ ФРОНТ.

Як почуваються ЛГБТ-парламентарі у країнах ЄС - у рубриці «А як у них?»

У 117-ти країнах світу одностатеві відносини узаконені, а в 76 країнах такі відносини поза законом. Вісім держав світу в своєму законодавстві (звичаєвому праві) передбачають смертну кару за гомосексуальні зв’язки (зокрема, Мавританія, Судан, Іран, Саудівська Аравія, Ємен, провінції Нігерії та Сомалі). Покаранням може бути і забиття камінням до смерті. В  Уганді  за вияв гомосексуальності можна отримати пожиттєве. У 37 країнах Африки гомосексуальність за межею закону.

Британські журналісти після травневих виборів 2015 року вже назвали нинішній склад свого парламенту найбільш «гомосексуальним». Наразі близько 5% членів Палати громад  -  представники ЛГБТ-спільноти (32 парламентарі). Серед обраних ЛГБТ-парламентарів 20-річна Мхайрі Блек ще й наймолодша парламентарка, починаючи з 1667 року. 

17 липня 2013  року одностатеві шлюби легалізували в Англії та Уельсі. Вже 29 березня 2014 року відбулась перша офіційна церемонія шлюбу. У Шотландії одностатеві шлюби узаконили наприкінці 2014-ого року. 5 разів блокували законопроект щодо легалізації одностатевих шлюбів в Північній Ірландії - це питання нині вирішено на рівні реєстрацією громадянського партнерства.

Легалізація одностатевих шлюбів була одним з пунктів передвиборчої програми кандидата в президенти Франсуа Оланда та Соціалістичної партії. Вже у квітні 2013 року і Національна асамблея, і Сенат підтримали законодавчу ініціативу. Представники опозиційної партії Союзу народного руху подали позов щодо неконституційності закону, однак позов був відхилений. 6 жовтня 2015 року Демократична партія італійського парламенту зареєструвала закон про легалізацію шлюбів. Про намір легалізувати одностатеві шлюби заявили урядовці-ліваки Греції.

/ Тетяна Козирєва, Андрій Сайчук, Яків Любчич

Поділитись: