Дослідники роздали безпритульним тисячі доларів. Результати суперечать стереотипам, що цього краще не робити

Дослідники з соціального проєкту, який організувала благодійна організація Foundations for Social Change з канадського Ванкувера разом з університетом Британської Колумбії, роздали безпритульним тисячі доларів, щоб зруйнувати стереотипи про них. Схоже, їм це вдалося.

Про це пише CNN.

Скоріш за все ви чули про стереотип, що давати гроші безпритульним не найкращий варіант їм допомогти, оскільки вони нібито витратять їх на шкідливі звички.

«Проєкт нового листа» вирішив це перевірити. Дослідники видали 50 людям, які нещодавно залишилися без житла, одноразову виплату у розмірі 5700 доларів. Вони спостерігали за їхнім життям протягом 12-18 місяців і порівняли результати з контрольною групою, яка гроші не отримала.

Попередні результати, які ще мають піддатися експертній оцінці наступного року, показують, що ті, хто отримав готівку, в середньому змогли швидше знайти стабільне житло. Для порівняння ті, хто не мав грошей, робили це в середньому на 12 місяців довше.

Безпритульні з грошима також змогли швидше отримати доступ до їжі, яка необхідна була їм для життя. Майже 70% зробили це через місяць і забезпечували собі продовольчу безпеку протягом року.

Більше грошей тратили на їжу, одяг та оренду. Водночас витрати на такі товари як алкоголь, цигарки чи наркотики знизилися на 39%.

Загалом 115 людей взяли учать в експерименті, їм було від 19 до 64 років. В середньому вони були безпритульними 6 місяців. Учасників перевірили на психічні розлади і зловживання наркотиками.

Фінансували дослідження влада Канади, донори та фонди.

Зруйновані стереотипи

«Одна з найбільш разючих речей полягає у тому, що більшість людей, які отримали гроші, відразу знали, що вони хочуть зробити з ними. І це суперечить стереотипам», — розповідає Клер Вільямс, генеральна директорка і співзасновниця благодійного фонду Foundations for Social Change.

Вона пояснює, що деякі безпритульні, наприклад, знали, що хочуть переїхати на нове житло або інвестувати в транспорт — купити велосипед, або поремонтувати свою автівку, щоб мати можність зберегти роботу. Інші хотіли купити комп’ютери, або відкрити свій бізнес.

Вільямс наголошує, що їхня програма орієнтована на «більш функціональну групу безпритульних», але вважає, що дослідження показує, що значна грошова підтримка людей, які нещодавно стали безпритульними, знижує ймовірність того, що вони і надалі ними залишаться.