Культура / Візуальне мистецтво

Дослідження особистості та археологія майбутнього. Молоді художники в PinchukArtCentre

Культура/Візуальне мистецтво/Дослідження особистості та археологія майбутнього. Молоді художники в PinchukArtCentre
Зберегти
Вигляд
Цього року міжнародна премія для молодих художників Future Generation Art Prize святкує своє десятиріччя. На премію у 100 тисяч доларів від Пінчук Арт Центру претендує 21 номінант із 17 країн світу. Нові й нещодавно створені роботи конкурсантів об’єднують дві теми: дослідження особистості та археологія майбутнього, в якій минуле і сьогодення митці переосмислюють крізь призму майбутнього.

Серед цьогорічних учасників конкурсу — Тойін Оджі Одутола, американка нігерійського походження, роботи якої виставляють в Нью-Йоркському Музеї сучасного мистецтва; художниця Гала Поррас-Кім Таус брала участь у виставках Музею Мистецтв округу Лос-Анджелес. Картини росіянки Таус Махачевої зберігаються в паризькому Центрі Помпіду та лондонському Тейт Модерн. Україну в цьогорічному конкурсі представляє Анна Звягінцева, яка минулого року виграла головну премію PinchukArtCentre — загальнонаціонального конкурсу для молодих художників до 35 років.

Виставка триватиме з 9 лютого до 7 квітня, переможця визначать 22 березня. Поки журі вирішує долю премії, Громадське обрало п’ятьох з двадцяти одного молодого художника для нашого відеорепортажу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що читати в 2019: новинки українських видавництв

Авторки: Анна Ютченко, Діана Горбань
Більше про:
# мистецтво
Пов`язані новини