Дослідження показало, що майже 42% витрат українців — це їжа. А як із цим в інших країнах?

Аналітики підрахували, що майже 42% від усіх витрат українців іде на їжу, яку їдять вдома. У цьому рейтингу Україна перебуває на 93—му місці серед 105 країн.

Про це йдеться в дослідженні електронної платформи Picodi.com, яка вивчила дані Euromonitor International та статистичних служб.

Так, в українців на харчові продукти та безалкогольні напої припадає 41,6% від усіх витрат на споживчі товари та послуги. Схожі результати у Молдови (41,1%), Ефіопії (41,3%) та Камбоджі (42,7%).

Найменше на їжу та безалкогольні напої, що споживаються вдома, витрачають громадяни США (6,7%), Сінгапуру (8,4%), Великої Британії (8,7%), Ірландії (9,2%) та Швейцарії (9,9%).

А от найвищий відсоток витрат на харчові продукти аналітики виявили в Нігерії (59%), М’янмі (56,6%) та Кенії (56,1%).

Про які суми йдеться?

Згідно з підрахунками дослідників, витрати середньостатистичного українця на харчування становлять $108 на місяць.

Найвищі витрати на харчові продукти в Європі відзначають у Швейцарії ($359 на місяць), Норвегії ($341 на місяць) та Данії ($311 на місяць). Аналітики вважають, що це можна пояснити загальними високими цінами в цих країнах.

Водночас найнижчі витрати на їжу спостерігають у Білорусі ($98 на місяць) і Молдові ($97 на місяць).

У рейтингу використали останні доступні дані Euromonitor та місцевих статистичних бюро, які стосуються витрат на продукти харчування та безалкогольні напої, що споживаються вдома. При конвертації валют аналітики використовували середній курс Google Finance за липень 2023 року.