Дослідження: в Індії антитіла до COVID-19 мають понад 67% населення, а померли — у 10 разів більше, ніж кажуть офіційно
За даними дослідження Індійської ради медичних досліджень, у країні антитіла до коронавірусу мають понад 67% населення — майже 880 мільйонів людей. Це у 28 разів більше, ніж вказує офіційна статистика (31,4 мільйона).
Про це повідомляє The Hindustan Times.
Дослідження — вже четверте за ліком — здійснювалося протягом червня-липня 2021 року. У його межах близько 29 тисяч людей по всій країні перевірили на наявність антитіл до коронавірусу, набутих після одужання від COVID-19 або через вакцинацію.
Як з’ясувалося, в середньому антитіла мають 67,6% людей — близько 878,8 мільйона індійців. Найбільший відсоток людей із антитілами — у віковій групі 45-60 років (77,6%), а найменший — серед 6-9-річних дітей (57,2%).
Як зауважив генеральний директор Індійської ради медичних досліджень Бальрам Бхарґава, у повністю вакцинованих проти коронавірусу людей антитіла виявили в майже 90% випадків, а от у тих, хто перехворів — лише в 62%.
Зростання кількості індійців із антитілами багато в чому пов’язане зі сплеском захворюваності коронавірусною хворобою у квітні-травні 2021 року, зазначає The Guardian. Тоді в Індії заявляли про нестачу засобів захисту й ліків для хворих.
Окрім того, в той час також поширилися випадки рідкісного «чорного грибка», або мукормікозу (більше про нього в нашому матеріалі) в людей, які хворіли на COVID-19. З початку епідемії коронавірусу його виявили в більш як 45 тисяч осіб.
Окремо американський Центр глобальних досліджень оприлюднив дослідження так званих надлишкових смертей в Індії протягом січня 2020 — січня 2021 року — йдеться про те, наскільки збільшилася кількість померлих порівняно з аналогічним періодом рік тому.
Ґрунтуючись на доступних даних про народжуваність і смертність, американські дослідники встановили, що в Індії за згаданий період було зафіксовано 3,4-4,7 мільйона надлишкових смертей.
Якщо прийняти, що ці надлишкові смерті пояснюються епідемією COVID-19, то дані в близько 10 разів перевищують офіційну статистику кількості померлих — станом на 20 липня вона становить майже 415 тисяч людей.
Автори дослідження наголошують, що статистика щодо коронавірусу в багатьох країнах може бути заниженою. Причини цього різні: від недосконалих бюрократичних процедур до випадків, коли людина з COVID-19 мала інші супутні захворювання, від яких могла померти.
- Поділитися: