Уряд підтримав нові зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9%», аби зробити її доступнішою для бізнесу.

Рішення ухвалили на засіданні 17 червня, пише пресслужба Кабміну.

Так, для бізнесу вирішили:

  • пом’якшити вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу в попередньому податковому періоді;
  • зняти обмеження щодо напрямків використання коштів, отриманих суб’єктами підприємництва для фінансування оборотного капіталу;
  • зняти обмеження щодо максимальної суми кредиту в рамках програми, залишивши обмеження лише по розміру держдопомоги;
  • привести формулу розрахунку базової процентної ставки у відповідність з рівнем операційних витрат банків, який дозволяє їм забезпечувати виконання програми «Доступні кредити «5-7-9%».

В уряді зазначають, що мікро- та малий бізнес зможе взяти кредити за новими правилами одразу після внесення радою Фонду розвитку підприємництва відповідних змін до програми та оновлення угод з банками, які їх видають. Коли це станеться, не уточнюють.

«Ми майже щодня обговорюємо з фахівцями банків-партнерів, як працює програма і як зробити її доступнішою. Сьогодні на засідання уряду був винесений та прийнятий новий пакет змін напрацьований спільно з ними та Мінфіном, що врегулює виявлені проблеми та підвищить ефективність програми», — сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Дмитро Романович.

Зазначається, що станом на 15 червня в межах програми «Доступні кредити 5-7-9%» видали 639 позик на 404,8 млн гривень.

12 червня у Мінфіні заявляли, що у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» майже кожну другу заявку було відхилено банком.

Нагадаємо, з 1 лютого 2020 року в Україні стартувала затверджена урядом програма «Доступні кредити 5-7-9%». Надання трьох можливих ставок — 5%, 7% або 9% — за кредитами залежатиме від розміру бізнесу та терміну його діяльності. Додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних. 

16 квітня в уряді повідомили, що через кризу розширюють програму пільгового кредитування малого бізнесу. Так, на неї планують витратити 35 мільярдів гривень.

Раніше, кредити під 5-7-9% річних уряд планував видавати лише українцям, які створюють новий бізнес. Наразі ж її поширили і на тих підприємців, які постраждали від кризи та карантину.

У межах оновленої програми позику під низький відсоток (5-7-9%), банки видають кредити малому бізнесу для виплати зарплат, поповнення обігових коштів або ж рефінансування вже наявних банківських позик. Щоб отримати цей пільговий кредит від держави в період карантину, підприємцю потрібно зберегти щонайменше 80% робочих місць.

Поділитись: