Партнерський матеріал

🎧 «Дозволити будь-які емоції»: як рідним пацієнта підтримувати його і не вигоряти самим

За офіційними даними, в Україні понад 1 млн онкопацієнтів. Насправді дані Національного канцер-реєстру досить умовні, бо не враховують тих, у кого, наприклад, стається рецидив. А тепер додайте до цієї кількості ще й рідних, близьких та друзів, які перебувають поруч із пацієнтом протягом усього його лікування — а це складний шлях. Хтось входить у ремісію, а до когось, на жаль, хвороба повертається.

Мало хто знає, як поводитися, коли тільки-но дізнався про онкологічний діагноз у близької людини. Як організувати перші дні та чи слід одразу кидатися на пошуки рішень? Може, варто дати собі й рідному кілька днів на усвідомлення події, що кардинально змінює життєві плани?

А коли лікування триває не один рік? Що казати, коли ти сам знесилений поруч із рідною людиною? І так щоденні турботи дратують, а до цього ще й додається почуття провини.

То як же підтримувати пацієнта та самого себе? Де шукати ці сили? Наскільки важливо бути відвертим і говорити одне з одним, адже хвороба загострює чимало старих родинних конфліктів? Як переконати погодитись на лікування того, хто від нього відмовляється, а коли доводиться з болем прийняти рішення людини не отримувати терапію? Чому важливо говорити навіть про смерть, якщо цього хоче рідна людина?

Про все це ми розпитали онкопсихологиню Вікторію Костецьку, яка допомагає пацієнтам та їхнім близьким у межах соціального проєкту «Бути поруч», створеного за підтримки «Нутриція Україна» з метою надання психологічної та інформаційної допомоги онкопацієнтам і їхньому оточенню.

Слухайте цей епізод на Castbox, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts і YouTube.

На сайті проєкту є інформація від онкопсихологів та провідних експертів-онкологів на теми, які турбують пацієнтів:

  • поради психологів щодо того, як підтримати своїх близьких та як прийняти зміни у зовнішності;
  • загальна інформація про різні види раку;
  • інструкція для пацієнта з конкретним планом того, що потрібно робити, коли дізнався про діагноз;
  • історії життя пацієнтів, які пройшли через онкодіагноз;
  • на окремому підрозділі сайту пацієнти можуть переглянути відео, де лікарі Національного інституту раку відповідають на найпоширеніші запитання, що виникають під час лікування.

Компанія «Нутриція Україна» є провідним експертом у галузі спеціалізованого харчування в Європі. На сайті «Бути поруч» є окремий розділ «Роль харчування», в якому експерти дають поради щодо організації правильного харчування під час проходження терапії.

У межах проєкту «Бути поруч» «Нутриція Україна» щомісяця проводить безкоштовні онлайн-вебінари — зустрічі з експертами (лікарями, онкопсихологами, реабілітологами), де кожен пацієнт може в прямому ефірі поставити запитання й отримати відповідь. Більше інформації та реєстрація на такі зустрічі — в розділі Події на сайті або на сторінці Nutricia Medical у Facebook.