Дрони та мінування заважають наступальним операціям і Сил оборони, і окупантів — Буданов

Через інтенсивне застосування безпілотників з обох боків неможливе проведення як російських, так і українських наступальних операцій. Ще один фактор ― щільність мінних полів, якої не було із часів Другої світової війни.

Про це розповів начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов в інтерв'ю Le Monde.

Він зазначив, що для боротьби з безпілотниками потрібні електронні засоби протидії, а для мін необхідне спеціалізоване обладнання.

За словами Буданова, з кінця літа 2023 року спостерігалося збільшення кількості виготовлених росією боєприпасів, як порівняти з іншими роками. Водночас якість цих снарядів знизилась. У російських ракет є низка недоліків, вони часто промахуються.

Глава ГУР зазначив, що попри ракетні удари з боку рф, реальних воєнних успіхів у росіян не було. Північна частина Чорного моря перебуває під контролем України, як і газовидобувні платформи. Морські експортні коридори, важливі для економіки України, знову функціонують.

Сили оборони регулярно атакують військовий флот і портові споруди рф, тож росіянам поспіхом довелось перекидати все на південний схід. Вони намагаються створити військово-морську базу в Очамчире на окупованій території Грузії.

Окрім того, Буданов відзначив, що у 2023 році відбулись перші українські висадки на територію тимчасово окупованого Криму, «хоча дехто вважав їх неможливими».

Глава ГРУ заявив, що хоча економіка росії може бути слабкою, «країна аж ніяк не голодує» і з такими темпами може протриматись доволі довго. За його словами, нинішніх західних санкцій недостатньо: обмеження повинні були б зачепити основні сектори економіки рф: енергетику, металургію і фінансову систему загалом.

Також Україні потрібно більше снарядів та артилерійських систем.

«Йдеться не лише про сучасні технології. Нас цікавить усе, включно зі старими системами, які вже не використовуються. Питання кількості ― важливе», ― зазначив Буданов.