Другий день роботи телеканалу «Рада» в новому форматі: переривання етеру та «монополізація» «слугами». Що відомо?

П'ятий президент Петро Порошенко перервав прямий етер державного телеканалу «Рада», щоби заявити, що виділення коштів на модернізацію каналу було «корупційною оборудкою». Згодом опозиційні парламентські фракції заявили, що партія «Слуга Народу» монополізує діяльність телеканалу.

Порошенко перервав ефір о 9:54 16 грудня.

Зранку 16 грудня перед початком пленарного засідання телеканал «Рада» вів прямий етер у студії в кулуарах парламенту. У ньому брав участь член фракції «Слуга Народу» Данило Гетманцев.

У цей час лідер партії «Європейської Солідарності» Петро Порошенко зайшов до студії та заявив, що на оновлення телеканалу незаконно витратили кошти платників податків. Він назвав це «корупційною оборудкою».

У відповідь Гетманцев сказав, що «не Порошенкові говорити про такі речі, який “прямо або опосередковано” володіє двома телеканалами».

Також п'ятий президент закликав журналістів, які працюють на телеканалі, «не брати участі у цьому скандалі».

Ще політик додав, що робота телеканалу в кулуарах парламенту перешкоджає роботі народних депутатів. Як повідомляє наша кореспондентка, студія ускладнила доступ до жіночого туалету.

Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія прокоментував, що основні студії, ймовірно, зараз на ремонті, тому поставили тимчасову в кулуарах. Надалі, за його словами, студійні програми транслюватимуть із павільйону.

Новий формат роботи телеканалу

Парламентський телеканал «Рада» 15 грудня розпочав роботу в оновленому форматі. Напередодні в мережі почав поширюватися відеоролик, який начебто анонсує діяльність оновленого каналу.

В аудіосупроводі до відео, зокрема, зазначалося, що «опозиція почала істерику в усіх своїх контрольованих ЗМІ, коли дізналася, що телеканал “Рада” оновлюється». Водночас телеканал заперечував свою причетність до створення відеоролика.

Раніше Комітет Ради з питань бюджету погодив виділення додаткових 320 мільйонів гривень із держбюджету 2022 року на парламентський телеканал «Рада» та газету «Голос України».

Що про це каже опозиція?

Опозиційні парламентські фракції заявили, що партія «Слуга Народу» монополізує діяльність телеканалу, цитує «Укрінформ».

Зокрема, у фракції «Батьківщина» наголосили, що в парламентського телеканалу «Рада» не повинно бути монополії на висвітлення парламентської діяльності. Там, на думку депутатів, треба транслювати засідання комітетів, брифінги народних депутатів, засідання Верховної Ради.

Натомість фракція «Опозиційна платформа — За життя» вважає розвиток телеканалу «Рада» хорошою ідеєю, але зазначає, що його модернізація відбувається «незрозумілим чином». Перекрити пів поверху для того, щоб «знімати переважно депутатів зі "Слуги Народу"» опозиціонери вважають неправильним.

Водночас депутатка від партії «Голос» Наталія Піпа з трибуни парламенту заявила, що в перший день роботи оновленого телеканалу, 15 грудня, спостерігалася незбалансованість щодо кількості представників фракцій і груп, які брали участь у телевізійних програмах.

Реакція «слуг»

Як повідомляє «Укрінформ», голова президентської партії Давид Арахамія визнав, що в роботі телеканалу «Рада» були порушення постанови №1006 «Про порядок висвітлення роботи Верховної Ради України дев'ятого скликання». Він також заявив журналістам, що телеканал потребує модернізації.

«Нам не потрібен телеканал, який ніхто не переглядає. За умови квотування, балансу, рівних можливостей потрібно зробити цей формат модернізованим, щоб це було в HD, щоб були цікаві програми, ведучі, щоби більше людей дивилися», — сказав політик.

Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко перед цим заявила, що керівники фракцій та спікер парламенту домовилися повернути старий формат телеканалу «Рада». Натомість Арахамія заявив, що це лише думка Тимошенко, і «Раду» таки перезапустять.

Автор: Маркіян Климковецький