Другому туру бути: у Туреччині закінчили підрахунок голосів на виборах президента

Представниця виборців демонструє бюлетень, на якому вона проголосувала за Кемаля Киличдароглу, на виборчій дільниці в Стамбулі, 14 травня 2023 року
Представниця виборців демонструє бюлетень, на якому вона проголосувала за Кемаля Киличдароглу, на виборчій дільниці в Стамбулі, 14 травня 2023 рокуAP Photo / Emrah Gurel

У Туреччині опрацювали всі 100% бюлетенів. Вища виборча рада країни офіційно підтвердила, що відбудеться другий тур виборів президента — вперше в історії Туреччини.

Про це повідомляють CNN Turk та Anadolu.

Другий тур відбудеться в неділю, 28 травня.

Станом на 15:15 усі внутрішні бюлетені перевірили. Явка становить 88,9%. Водночас є ще невелика частина неперевірених бюлетенів за кордоном, однак їхня кількість у будь-якому разі не дала б жодному кандидату більш як 50% голосів, необхідних для перемоги. Тому другий тур однозначно буде, підкреслили у Вищій виборчій раді.

Чинний президент Реджеп Тайїп Ердоган набрав 49,51% голосів, а його головний опонент, лідер турецької опозиції Кемаль Киличдароглу — 44,88% голосів.

Третій кандидат на пост президента, Сінан Оган, отримав 5,17% голосів. За словами аналітиків, він може стати «регулятором» результатів другого туру голосування, залежно від того, кого з кандидатів він підтримає.

Як зазначав Reuters, Киличдароглу звинуватив партію Ердогана у втручанні в підрахунок голосів та повідомлення про результати. А ще заявив, що переможе у другому турі, та закликав своїх прихильників «бути терплячими».

Про вибори

14 травня у Туреччині відбувалося голосування за нового президента країни. З 2014 року державу очолює Реджеп Тайїп Ердоган. Але цьогоріч його основний суперник, Кемаль Киличдароглу, є кандидатом від обʼєднаної опозиції та отримує не менший рівень підтримки.

Західні ЗМІ вже називали ці вибори президента Туреччини «найбільш значущими у 100-річній історії країни». Опитування в Туреччині показало, що головним питанням для виборців є економіка, за нею йдуть корупція та біженці.

Останнім часом Ердогана та його політичну силу критикували, зокрема за неефективну реакцію на лютневий землетрус у Туреччині, «будівельні амністії» та стрімке зростання інфляції.