У енергетичному холдингу «ДТЕК» Ріната Ахметова повідомили, що планують збудувати нові електростанції, що працюють на відновлювальних джерелах енергії, загальною потужністю 1 гігават до кінця 2022 року.

Про це повідомив директор компанії Максим Тімченко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми поставили собі наступну амбітну ціль — побудувати ще 1 гігават потужностей протягом наступних трьох років», — заявив Тімченко.

Половину всіх нових «зелених» електростанцій мають скласти вітроелектростанцій. Ще близько 400 мегаватів — сонячні електростанції.

Напередодні «ДТЕК» запустив другу за величиною сонячну електростанцію у Європі. Її збудували у Дніпропетровській області. Зазначимо, що постачальником панелей для СЕС Ахметова стала китайська компанія Risen. Водночас від ввезення цих панелей до України бюджет не отримав жодної гривні податків, адже наприкінці 2018 року Рада звільнила імпорт сонячних панелей від податку на додану вартість.

Напередодні норвезька та китайська компанії анонсували початок будівництва найбільшої вітроелектростанції у Європі на Запоріжжі.

Зазначимо, що під час інвестиційного форуму у Маріуполі 29 жовтня західні інвестори висловлювали уряду та президенту занепокоєння щодо потенційних змін у системі «зелених» тарифів. В уряді пообіцяли, що змінювати «зелені» тарифи для альтернативних електростанцій «заднім числом» не будуть.

Напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що в Україні необхідно розв'язувати питання «зелених» тарифів на продаж електроенергії з альтернативних джерел. З компаніями, які вже підписали контракти з державою на отримання цих тарифів, будуть спілкуватися.

Також раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Поділитись: